ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Strana 4/183 pre kategóriu Aktuálne

Reprezentácia USA už s novým trénerom

Gregg Berhalter sa stal novým trénerom reprezentácie USA. Informovala o tom agentúra AP. Štyridsaťpäťročný kormidelník pôsobil uplynulých päť sezón na lavičke Columbusu Crew v americkej MLS. Americký národný tím sa tento rok neprebojoval na MS do Ruska. Berhalter si počas svojej futbalovej kariéry ako obranca pripísal 44 vystúpení v najcennejšom drese v rokoch 1994 - 2006.

Nemecko bude mať ako organizátor ME 2024 vo futbale istú účasť na turnaji

O organizátorovi šampionátu rozhodlo v septembri hlasovanie výkonného výboru UEFA, v ktorom sa vyberalo medzi Nemeckom a Tureckom.

Španielky do 17 rokov prvýkrát majsterkami sveta

David Villa sa po odchode z New York City upísal japonskému Vissel Kobe

Kamerun prišiel o organizáciu APN 2019

Kamerun prišiel o právo zorganizovať budúcoročný Africký pohár národov vo futbale. Dôvod sú vážne meškania s prípravami podujatia, ako aj nedávne násilné útoky separatistov v blízkosti dvoch miest, kde sa mal uskutočniť turnaj. Šampionát sa začne v júni, záujem o jeho hostenie už prejavilo Maroko. 

Vo finále Copa Sudamericana Barranquilla proti Atleticu Paranaense

Futbalisti kolumbijského tímu Junior Barranquilla budú súperom brazílskeho Atletica Paranaense v juhoamerickej súťaži Copa Sudamericana.   

Barranquilla po triumfe 2:0 na pôde Santa Fe uspela aj v domácej odvete, o víťazstve 1:0 rozhodol v 33. minúte Teo Gutierrez. Informovala o tom agentúra AP.

Počas zápasu PSG - Liverpool vykradli zlodeji byt M. Choupo-Motinga

Kamerunského reprezentanta pripravili o šperky a iné cennosti v celkovej hodnote 600.000 eur.