ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Aktuálne

Šéfa kosovského zväzu odsúdili na deväť mesiacov väzenia

Prezidenta Kosovského zväzu Agima Ademiho odsúdil v stredu súd na deväťmesačné väzenie za neoprávnený nátlak v prípade, ktorý sa stal ešte v roku 2012. Ademmi mal s ďalším mužom nútiť obhodného partnera, aby zaplatil 30.000 eur, alebo venoval auto značky BMW X5 mestskému úradníkovi v Prištine výmenou za sfalšované dokumenty týkajúce sa realitného obchodu. Ademiho spoločníka, Muharrema Ramu, odsúdili na jeden rok.

Bulhari v príprave nestačili na Bielorusko

Futbalisti Bulharska prehrali v stredajšom prípravnom medzištátnom dueli v Sofii s Bieloruskom 0:1. Jediný gól stretnutia zaznamenal v 15. minúte Podstrelov.

DFB sa zúčastní na trestnom konaní v korupčnom prípade MS 2006

Nemecký futbalový zväz (DFB) bude účastníkom trestného procesu v prípade korupcie pri prideľovaní MS 2006. Organizátori poslali v roku 2005 platbu Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) vo výške 6,7 milióna eur, dôvody budú vysvetľovať pred švajčiarskym súdom viacerí bývalí členovia DFB vrátane exprezidenta Wolfganga Niersbacha. 

Dôvodom vstupu DFB do procesu je potenciálny vznik škody, ktorej náhradu si neskôr zväz môže uplatniť od obvinených v civilnom konaní, vysvetlil DFB v stanovisku pre agentúru SID.

FIFA potrestala Valdeza za konflikt záujmov

Etická komisia Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) potrestala Wilmara Valdeza zákazom činnosti na rok. Bývalého šéfa Uruguajskej futbalovej asociácie (AUF) uznali vinným z konfliktu záujmov, okrem dištancu musí zaplatiť pokutu 9500 eur. Informovala o tom agentúra SID.

V japonskej lige sa pre koronavírus nebude hrať do polovice marca

Vedenie japonskej futbalovej ligy odložilo pre šíriaci sa koronavírus všetky zápasy až do 15. marca. Opatrenie sa týka celkovo 94 stretnutí, ktoré odohrajú neskôr v doteraz nestanovenom termíne. Z rovnakého dôvodu budú dva juhokórejské kluby hrať najbližšie duely v ázijskej Lige majstrov pred prázdnymi tribúnami. Ide o zápasy medzi FC Soul a thajským Chiangrai United a medzi Ulsanom a austrálskym tímom Perth Glory. Informovala o tom agentúra SID.

Paderborn do konca sezóny bez najlepšieho strelca

Futbalisti SC Paderborn 07 sa budú musieť vo zvyšku sezóny zaobísť bez svojho najlepšieho strelca Streliho Mambu, ktorého vyradilo z hry zranenie kolena. Dvadsaťpäťročný útočník si v piatkovom bundesligovom zápase na ihrisku Bayernu Mníchov čiastočne natrhol podkolennú šľachu. Nemecký rodák s konžskými koreňmi strelil vo svojej premiérovej sezóne v najvyššej nemeckej súťaži päť gólov v 18 zápasoch v drese Paderbornu. Informovala o tom agentúra DPA.