Aktuálne

Dlhoročný riaditeľ legislatívneho výboru FIFA skončil

Dlhoročný riaditeľ legislatívneho výboru Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Marco Villiger, ktorý bol kľúčovým kontaktom s americkými právnikmi pri vyšetrovaní korupcie, opúšťa svoju funkciu. Villiger, ktorý bol doteraz aj zastupujúcim generálnym sekretárom, opustil futbalovú organizáciu v pondelok po viac ako dekáde. Ako dôvod uviedol, že po úspešných majstrovstvách sveta v Rusku hľadá novú príležitosť a motiváciu.

Číňanka strelila na Ázijských hrách v jednom zápase tri hetriky

Čínska futbalistka Wang Šan-šan zažiarila v pondelňajšom zápase na Ázijských hrách v Indonézii. Vo svojom 99. medzištátnom zápase dosiahla v súboji s Tadžikistanom tri hetriky a deviatimi gólmi prispela k zdrvujúcemu víťazstvu svojho tímu 16:0. Dvadsaťosemročná hráčka strelila sedem gólov v priebehu trinástich minút a tri zásahy pridala v nadstavenom čase. Sieť napla prvýkrát v 64. minúte, potom presne trafila v 73., 81., 83., 87., 88., 91., 92. a 93. minúte.

Slováci do 17 rokov na Bannikovom memoriáli na 4. mieste

Baumgartlinger z Leverkusenu si nezahrá približne dva mesiace

Stredopoliar Julian Baumgartlinger bude nemeckému futbalovému klubu Bayer Leverkusen chýbať asi do polovice októbra. Dôvodom je zranenie kolena, ktoré utrpel pri výhre 1:0 v dueli Nemeckého pohára na ihrisku Pforzheimu z nižšej súťaže.

Slovenskí futsalisti podľahli na akademických majstrovstvách sveta Rusku

Slovenská futsalová reprezentácia prehrala vo svojom prvom zápase na akademických majstrovstvách sveta v kazašskej metropole Almaty s Ruskom vysoko 1:7. Zlom v dlho vyrovnanom dueli nastal v rozpätí 25. až 28. minúty, keď Slováci inkasovali v rýchlom slede štyrikrát z 1:2 na 1:6.

Strinič z AC Miláno má srdcovú poruchu, od futbalu si dá pauzu

Chorvátsky reprezentant si na bližšie nešpecifikované obdobie musí dať pauzu od futbalu. Dôvodom je srdcová porucha, ktorú obrancovi objavili pri rutinnej prehliadke. Oznámili to predstavitelia talianskeho klubu. Tridsaťjedenročného Striniča teraz čakajú ďalšie vyšetrenia, až do ich výsledkov nemôže športovať.

Na Bannikovom memoriáli zdolala naša "sedemnástka" Litvu

Frankfurt prekvapilo prekvapivo vypadol už v prvom kole Nemeckého pohára

Bundesligista prehral v sobotu na pôde účastníka regionálnej súťaže juhozápad SSV Ulm 1:2. Štvrtoligový Ulm sa presadil po góloch Steffena Kienleho v 48. minúte, resp. Vitalija Luxa v 75. minúte.