ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Navrátilec Bašista zatiaľ nespokojný
zdroj: Ladislav Király

Navrátilec Bašista zatiaľ nespokojný

Peter Bašista pre profutbal.sk: "O spokojnosti, samozrejme, nik nemôže hovoriť. Nemáme body, nehráme dobre dopredu a robíme chyby aj v obrane. Musíme ešte poriadne popracovať"

Pokračuje tam, kde sa na cestu veľkého futbalu ako mladík vydal. Iba šestnásť rokov mal Peter Bašista, keď prvýkrát nastúpil za áčko prešovského Tatrana. Do mužstva zeleno-bielych sa vrátil ako dvadsaťpäťročný. „Taký je futbalový život. Neberiem to ako nejakú hru osudu, pozerám sa na to realisticky,“ povedal pre profutbal.sk Bašista.

Po prehre v Ružomberku (0:1) v prvom kole novej corgoňligovej sezóny chcel Tatran doma proti Senici bezpodmienečne zvíťaziť. Pre Petra Bašistu bol zápas špecifický aj preto, že sa vrátil na miesto, kde začínal. Ďalšej prehre 0:1 však nezabránil ani on. „Veľmi nás to mrzí. Nepotešili sme divákov výsledkom, ani hrou. Nevypracovali sme si prakticky nijakú gólovú príležitosť, hrali sme len po šestnástku,“ zhodnotil svoju obnovené domácu premiéru v Prešove Bašista hrajúci v stopérskej dvojici s Michalom Piter-Bučkom. „Zatiaľ to nefunguje tak, ako by malo. Nemôžeme byť spokojní, keď sme prehrali. Ešte je tam toho dosť k tomu, aby sme mohli byť v pohode. Ak sa budeme vyvarovať zbytočných chýb a popracujeme trošku navyše, bude dobre.“

Po niekoľkých sklamaniach pražská bomba

Po ukončení angažmánu v MFK Košice sa stal Bašista voľným hráčom. Otvorili sa mu mnohé možnosti a snažil sa tak presadiť v zahraničí. Z viacerých skúšok však angažmán nevzišiel. „Tie skúšky by som ďalej nerozoberal. Keby som niekomu porozprával, ako to tam všetko bolo... Je to niečo úplne iné ako vo vyspelom svete, s hráčmi na niektorých miestach zaobchádzajú ako s handrami,“ otvorene sa vyjadril exkapitán Košíc, ktorý sa teda posledný polrok pripravoval bez klubu. „Trénoval som individuálne, ale je to ťažké takto bez kolektívu. Aj preto som veľmi rád, že mám kde hrať.“

Aby toho nebolo málo, Bašista napokon dopadol lepšie, ako možno sám čakal. Siahol po ňom český veľkoklub Sparta Praha a odtiaľ poputoval do metropoly Šariša na hosťovanie. „Zo Sparty som potešený, teraz ju však neriešim. Hrám v drese Prešova a len Prešov ma preto zaujíma. Sparta je stále hudbou budúcnosti,“ ukončil.

Najnovšie z klubu: VSS Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk