ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bašista ako kmeňový hráč Sparty bude hosťovať v Prešove
zdroj: Ladislav Király

Bašista ako kmeňový hráč Sparty bude hosťovať v Prešove

Ondřej Kasík: "V Bašistovi sa ukrýva veľký potenciál, do Prešova odchádza na dvojročné hosťovanie takpovediac na rozohranie"

V súvislosti so slovenským futbalistom Petrom Bašistom (nar. 6. 4. 1985) sa udial "v tichosti" jeho prestup do Sparty Praha. Dvadsaťpäťročný stopér podpísal už pred dvoma mesiacmi s tímom z Letnej trojročnú zmluvu. Napriek tomu si Bašista v mužstve úradujúceho českého majstra nateraz nezahrá spolu s ďalšími slovenskými futbalistami Jurajom Kuckom, Igorom Žofčákom a Milošom Lačným, pretože bude pôsobiť v corgoňligovom klube 1. FC Tatran Prešov, kde ako 16-ročný začínal v najvyššej slovenskej súťaži.

"Petra sme dlhšie sledovali, bol to mládežnícky reprezentant. Vedeli sme o jeho zdravotnom stave (pre problémy so srdcom stál šesť mesiacov, pozn.), absolvoval však úspešnú lekársku prehliadku. Dôležitú úlohu zohralo aj to, že bol voľný hráč. V Bašistovi sa ukrýva veľký potenciál, do Prešova odchádza na dvojročné hosťovanie takpovediac na rozohranie," uviedol v piatok napoludnie pre agentúru SITA riaditeľ pre komunikáciu tímu AC Sparta Praha Ondřej Kasík.

Peter Bašista hrával okrem Tatrana Prešov aj v Ličartovciach, Žiline a Košiciach, kde sa mu vlani v decembri skončila zmluva. Následné skúšky v zahraničných tímoch Anži Machačkala (Rus.), FC Ceahlaul Piatra Neamt (Rum.), Plymouth (Angl.) či FK Aktobe (Kazach.) nepriniesli jeho odchod a transfer do spomenutých zahraničných klubov.

Najnovšie z klubu: Sparta Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk