ProFutbal.sk ProFutbal.sk

TOP 10 očakávaní Corgoň ligy: Obháji Žilina titul, ako to pôjde Jankechovi?
zdroj:

TOP 10 očakávaní Corgoň ligy: Obháji Žilina titul, ako to pôjde Jankechovi?

Profutbal.sk vám prináša 10 najpálčivejších otázok Corgoň ligy, na ktoré odpovie len čas...

V sobotu to opäť vypukne. Začína sa ďalší ročník Corgoň ligy, v ktorom bude prvenstvo obhajovať Žilina, nováčikom sú Zlaté Moravce. Profutbal.sk vám prináša 10 najpálčivejších otázok, na ktoré odpovie len čas...

1. Zvládne Žilina obhajobu titulu?{+r44406,150x188}
Vedenie MŠK udržalo všetky svoje opory, zostal tréner Pavel Hapal a dokonca prišlo aj niekoľko nových hráčov na čele s doterajším kapitánom MFK Ružomberok Štefanom Zošákom. Bude to stačiť na obhajobu titulu?

2. Potvrdí Jozef Jankech svoju povesť?
Hoci ohlásil koniec trénerskej kariéry, prijal ponuku viesť Slovan Bratislava. Ako sám povedal, nikdy ho nevyhodili a nikdy nevyhral titul. Na Pasienkoch sa ukáže, či sa na sklonku jeho kariéry niečo v tomto smere zmení. Zvládne Jankech ukočírovať "belasý stroj", alebo skončí na lavičke predčasne?

3. Bude Banská{+l44657,150x113} Bystrica miešať karty na vrchných poschodiach aj pod Markom?
V sezóne 2009/2010 bola Dukla najpríjemnejším prekvapením, teraz však má pred sebou náročnú úlohu - potvrdiť, že nešlo o náhodu. Lavičku opustil renomovaný kormidelník Jozef Jankech, nadviaže na neho jeho nástupca Karol Marko, ktorý žal úspechy v FK Příbram?

4. Urobí Senica ďalší krok hore?
Šieste miesto bolo pre Senicu pekným výsledkom. Veď nováčik skladal mužstvo za pár týždňov a každý mu predpovedal boj o záchranu. Teraz chce vedenie, ktoré získalo niekoľko zaujímavých posíl a trénera Stanislava Grigu, ísť ešte vyššie. Zvládnu to Záhoráci?

5. Príde smútok do Dunajskej Stredy?{+r44516,150x130}
V minulej sezóne to bola kauza na kauzu, futbalové výsledky boli biedne. Napokon sa tímu zo Žitného ostrova podarilo zachrániť v poslednom kole na úkor zdecimovanej Petržalky. Uháji si Dunajská Streda corgoňligovú príslušnosť aj teraz?

6. Budú sa Košice opäť zachraňovať?
Po jeseni mali Košice osembodovú stratu na jedenástu Dubnicu, no po príchode skúsených legionárov ju dokázali zmazať a zachránili sa. Opäť však prišlo k omladeniu kádra, odišiel tréner Goran Milojevič. Podarí sa východniarom vyhnúť sa problémom?

7. Bu{+l29388,150x188}de Ruža kvitnúť aj pod Jurkemikom?
Futbalisti Ružomberka sa pod vedením trénera Františka Straku dostali z poslednej priečky na piate miesto a do posledného kola bojovali o účasť v Európskej lige UEFA. Mužstvo však opustil úspešný kouč, na čo káder zareagoval vyslovením nesúhlasu vedeniu. Práve z manažmentu prišiel nový tréner Ladislav Jurkemik, bude aj pod ním Ružomberok stúpať na kvalite?

8. Prežijú všetci tréneri prvých šesť kôl?
Slovenská Corgoň liga je známa častými zmenami trénera. Niekedy kluby vymenia aj troch počas jedného ročníka. Vydržia tentokrát na lavičke všetci lodivodi aspoň prvých šesť kôl?

9. Vychová Corgoň liga ďalších reprezentantov?{+r41380,150x188}
Na majstrovstvách sveta sme mohli vidieť stredopoliara Spartaka Trnava Kamila Kopúnka a obrancu Slovana Bratislava Kornela Salátu. Podarí sa Corgoň lige vychovať počas nadchádzajúceho ročníka aj ďalších?

10. Obháji Róbert Rák korunku pre kráľa strelcov?
V uplynulej sezóne bol najlepším strelcom, tento primát získali druhýkrát v kariére. Podarí sa to nitrianskemu zakončovateľovi aj do tretice už v nasledujúcej sezóne, alebo zlatú kopačku dostanie niekto iný?

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk