ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žilina zabojuje o úspechy v nových dresoch, na novom trávniku
zdroj:

Žilina zabojuje o úspechy v nových dresoch, na novom trávniku

Úradujúci slovenský futbalový majster MŠK Žilina vstupuje do novej sezóny s kvalitnejším kádrom

V piatok hodinu po poludní sa pred novinárov na tlačovej konferencii pred novou sezónou 2010/2011 posadili tréner MŠK Žilina Pavel Hapal a kapitán päťnásobného slovenského šampióna vo futbale Róbert Jež. V kádri úradujúceho majstra nenastal počas letnej prestávky výrazný pohyb. "Čo sa týka odchodov, tak máme iba dva. Rozlúčili sme sa s Davidom{+r45899} Kobylíkom a na hosťovanie do Petržalky odchádza Prince Ofori. Na príchodoch nových hráčov ešte pracujeme. Zatiaľ nás posilnili obranca Marcel Ondráš z Dubnice a stredopoliar Štefan Zošák z Ružomberka, toho sme mali vytypovaného už skôr, nepotrebovali sme ho skúšať, potrebujeme ho iba zapracovať do nášho systému hry. Na skúške sme v klube mali niekoľko týždňov aj 21-ročného útočníka z Gambie Momodoua Ceesaya, ktorý hral naposledy najvyššiu belgickú súťaž za KVC Westerlo. Chceli sme, aby si u nás zvykol. Na kultúre jeho pohybu je vidno, že je to kvalitný hráč a momentálne všetko stojí iba na dohode s hráčom. My by sme s ním radi podpísali viacročný kontrakt," informoval o pohybe v kádri tréner Pavel Hapal. Okrem takmer dva metre vysokého útočníka tmavej pleti, ktorý veľmi dobre hovorí po nemecky, hľadajú pod Dubňom ešte posilu na pravú stranu obrany.

Žilinčania odohrali okrem minulotýždňového úspešného zápasu Superpohára so Slovanom aj šesť prípravných zápasov, z toho tri na sústredení v maďarskom stredisku Telki. Zvíťazili v štyroch, dva zápasy sa skončili nerozhodne a v jednom Žilina prehrala. "Podmienky na prípravu sme mali v Telki výborné, boli sme tam už počas zimnej prestávky. V Maďarsku sme odohrali tri veľmi kvalitné duely proti prvým trom tímom uplynulého ročníka tamojšej najvyššej súťaže. S prípravou som celkovo spokojný. Sklamaný som iba z troch inkasovaných gólov v zápase proti Debrecínu z prehry v Poľsku s Bielsko Biala, kde sme však dali šancu hráčom širšieho kádra. Zdravotné problémy má iba Mário Pečalka, ktorého trápi posunutá platnička. Nemusí ísť však na operáciu a vyzerá to, že by sa mohol dať zdravotne do poriadku v najbližších týždňoch,“ prezradil viac o príprave tréner Hapal.

Príchody do kádra majstra pozdvihli kvalitu už tak na slovenské pomery veľmi kvalitného tímu. "Dúfam, že budeme ešte {+l45174}silnejší ako v minulej sezóne. Dovolenku sme mali tri týždne, ale oddýchli sme si dostatočne. Sezóna sa začína a všetci sa už na ňu tešíme,“ povedal kapitán majstra Róbert Jež.

Od úradujúceho majstra sa automaticky očakáva obhajoba titulu. "Pôjdeme do každého zápasu zvlášť a nechceme vydávať veľké vyhlásenia. Radi by sme uspeli na všetkých frontoch, teda v Corgoň lige, pohárovej Európe i v Slovenskom pohári, kde by sme sa radi dostali až do finále. V tejto sezóne Corgoň ligy očakávam zaujímavú súťaž. O špicu budú hrať okrem nás bojovať aj Slovan a Banská Bystrica. Trnava a Senica zmenili svoje kádre a tiež zrejme prehovoria do bojov o horné poschodia tabuľky. Bolo by dobré, keby viaceré tímy zbierali body v európskych pohárových súťažiach, čo by zdvihlo úroveň Corgoň ligy. Samotný úspech Slovenska na MS v JAR ligu príliš nezlepší,“ myslí si Hapal.

Novinkou na žilinskom štadióne pod Dubňom je trávnik za 2 milióny českých korún, ktorého kvalitu by mali ako prví otestovať v sobotu večer finalisti kvalitne obsadeného medzinárodného mládežníckeho turnaja Mintál Cup 2010, ktorý sa v piatok predpoludním začal v Žiline. Vedenie "šošonov" pripravilo pre svojich fanúšikov aj klubové karty, vďaka ktorým si budú môcť kúpiť lístky na zápasy MŠK so zľavou. "Predali sme doposiaľ 1300 permanentiek plus niekoľko stoviek klubových kariet, ktoré garantujú nižšie vstupné pre fanúšikov. S predajom na túto sezónu sme začali už v apríli a zatiaľ sme jeho priebehom veľmi spokojní,“ povedal PR manažér Žiliny Roman Grešo.

Futbalistov MŠK Žilina oblieka do športového aj v ďalšej sezóne firma Nike, ktorá pre hráčov pripravila nové dresy. Ich novinkou je, že sú vzdušnejšie a sú vyrobené z recyklovaných plastových fliaš.

Káder MŠK Žilina pre jesennú časť sezóny najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011:
Brankári:
Martin Dúbravka, Martin Krnáč, Matej Rakovan
Obrancovia: Stanislav Angelovič, Ondřej Šourek, Jozef Piaček, Vladimír Leitner, Mário Pečalka, Patrik Mráz, Martin Poleť, Marcel Ondráš
Stredopoliari: Ľubomír Guldan, Emil Rilke, Štefan Zošák, Martin Vyskočil, Nemanja Zlatkovič, Babatounde Bello, Adam Žilák, Róbert Jež, Michal Škvarka
Útočníci: Tomáš Oravec, Ivan Lietava, Tomáš Majtán, Dominik Fotyik, Dennis Christu

Príchody: Marcel Ondráš (MFK Dubnica), Štefan Zošák (MFK Ružomberok), Juraj Chupáč, Pavol Poliaček (návrat z hosťovania v MFK Dubnica)
Odchody: David Kobylík (ukončenie zmluvy), Prince Ofori (hosťovanie FC Petržalka 1898).

Realizačný tím:
tréner a športový manažér: Pavel Hapal
asistenti trénera: Oto Brunegraf, Vladimír Kuťka
tréner brankárov: Miroslav Seman
technický vedúci: Miroslav Nemec
lekári: MUDr. Juraj Popluhár, MUDr. Jozef Hudcovský
maséri: Július Siegel, Peter Vojt
technicko-organizačný pracovník: Marian Varga
kondično-rehabilitačný manažér: Milan Ťapay
fyzioterapeut: Tomáš Lintner

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk