ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Košičania do Rakúska bez pätice hráčov z lanského kádra
zdroj:

Košičania do Rakúska bez pätice hráčov z lanského kádra

So slovenským corgoňligovým mužstvom MFK Košice neodcestovali na sústredenie do Rakúska Blažej Vaščák a Lukáš Janič, ktorým v stredu vyprší platnosť zmlúv a stanú sa voľnými hráčmi

V pondelok odcestovala výprava slovenského futbalového klubu MFK Košice na sústredenie do Rakúska, kde okrem tréningového pobytu do 10. júla odohrajú východniari štyri prípravné stretnutia. V prvý júlový deň si zmerajú sily s výberom Brazílie. V nedeľu 4. júla sa stretnú s ruským klubom Alania Vladikavkaz, v utorok 6. júla bude ich súperom maďarský tím Haladás Szombathelyi a deň pred návratom domov (9. júla) majú Košičania na programe duel s rumunským tímom Astra Ploješť.

Internetová stránka MFK informuje, že v 22-člennom kádri nie je srbský stredopoliar Marko Milinkovič, s ktorým už v Košiciach nerátajú - funkcionári kalkulujú s jeho odchodom do zahraničia. Do Rakúska necestovali ani Blažej Vaščák a Lukáš Janič, ktorým v stredu 30. júna vyprší platnosť zmlúv a stanú sa voľnými hráčmi.

Zo zdravotných dôvodov zostal doma Lukáš Džogan a na sústredení nebude ani 24-ročný útočník Pavol Jurčo, ktorý v uplynulej sezóne bol na hosťovaní v 1. FC Tatran Prešov. Bývalého reprezentanta SR do 21 rokov po návrate do materského klubu najprv preradili do B-mužstva a v týchto dňoch je na skúške v tíme FK Ústi nad Labem, ktorý je nováčikom českej Gambrinus ligy.

Najnovšie z klubu: FC Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk