ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Čvirik na dva roky hráčom rumunského Klužu
zdroj:

Čvirik na dva roky hráčom rumunského Klužu

Pavol Holeščák ml.: "Rokovania boli korektné a rýchle. Peter absolvoval iba lekárske testy, pozrel si nové bývanie a podpísať zmluvu."

Slovenský ľavonohý obranca Peter Čvirik, ktorý predchádzajúci rok a pol strávil v Poľsku (naposledy hral v Lechii Gdansk), v stredu podpísal ročnú zmluvu s ročnou opciou s nováčikom rumunskej najvyššej futbalovej súťaže CS Universitatea Kluž. V stredu o tom informovala oficiálna stránka tohto klubu zo Sedmohradska (www.universitateacluj.ro), ktorý{+r27640,150x188} do elitnej rumunskej ligy postúpil ako z druhej priečky v II. rumunskej lige v sezóne 2009/2010.

"Rokovania boli korektné a rýchle. Peter absolvoval iba lekárske testy, pozrel si nové bývanie a podpísal zmluvu. Podmienky sú výrazne lepšie, ako mal vo svojom predchádzajúcom pôsobisku v Lechii Gdaňsk. Mali sme ešte ponuku z cyperskej súťaže ako aj rumunského tímu Gloria Bistrita. Kluž však rokoval rýchlo a korektne, hráča nechcel na skúšku," informoval profutbal.sk hráčsky manažér Pavol Holeščák ml. z agentúry HMP-Sport Managment, ktorej riaditeľom je licenčný agent FIFA Michal Holeščák.

Tridsaťjedenročný odchovanec levického futbalu Peter Čvirik v doterajšej kariére pred angažmánom v Poľsku pôsobil v FK Dukla Banská Bystrica, MŠK Žilina, FK Púchov, FK Veľký Lapáš, FC Spartak Trnava, FK Senica a FC Artmedia Petržalka, s ktorou sa v sezóne 2007/2008 stal slovenským majstrom. V zimnom prestupovom období pred začiatkom jarnej časti sezóny 2009/2010 sa o služby Petra Čvirika údajne zaujímali aj ďalšie rumunské tímy FC Vaslui a FC Politehnica Iasi, interes o neho prejavili aj rakúske kluby Austria Viedeň a LASK Linz.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Lechia Gdaňsk

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk