ProFutbal.sk ProFutbal.sk

1. FC Košice v príprave, Zvara odmietol angažmán na Cypre
zdroj:

1. FC Košice v príprave, Zvara odmietol angažmán na Cypre

Pod vedením šéfa realizačného tímu Jána Kozáka a trénerov Erika Bogdanovského a Stanislava Semana absolvovali v stredu od 14.00 h futbalisti 1. FC Košice prvý tréning na štadióne v Čermeli. Do ´zimnej´ prípravy sa zapojilo

Pod vedením šéfa realizačného tímu Jána Kozáka a trénerov Erika Bogdanovského a Stanislava Semana absolvovali v stredu od 14.00 h futbalisti 1. FC Košice prvý tréning na štadióne v Čermeli. Do ´zimnej´ prípravy sa zapojilo viac hráčov ako figurovalo na súpiske v jesennej časti. Medzi nimi aj vytipované posily bratia Tomáš a Roman Šimkovci z druholigového tímu Steel Trans Ličartovce, ktorých prestup je už dotiahnutý. Ďalší dvaja druholigoví futbalisti Jozef Ondík z HFC Humenné a Roman Štrba z Dukly B. Bystrica sa už s košickým klubom rovnako ako Šimkovci dohodli na trojročnej zmluve, no kluby ešte o ich prestupe do 1. FC rokujú. Do tréningového procesu "tigrov" sa zapojili už aj navrátilci z vojenčiny Juhás a Hloušek z Michaloviec a Luka z Trebišova. V tábore 1. FC sa po hosťovaní v Senci objavil aj brankár Marián Kelemen, o ktorého má veľký záujem Slovan Bratislava. "Príchody ďalších futbalistov nevylučujem, no to by musel nastať v kádri pohyb aj smerom von. Zatiaľ nik neodišiel, ale myslím, že sa tak ešte stane," povedal viceprezident 1. FC Vladimír Varga. O brankára Miroslava Semana a obrancu Radoslava Kráľa prejavili záujem kluby z Česka, resp. z Bulharska (Sofia), k ponuke, ktorá je na stole, dá klub stanovisko na budúci týždeň. Ponuku z Cypru z mužstva Omonia Nikózia (pôsobí v ňom Slovák Dušan Tittel) odmietol reprezentant Vladislav Zvara.
Podľa vyjadrenia predstaviteľov vedenia 1. FC Košice majú Seman, Kráľ, Hanc, Nemec a Zvara dvere otvorené v prípade záujmu o ich služby. "Aj preto, že sa potrebujeme dostať s rozpočtom na úroveň ostatných klubov v lige. Títo starší hráči majú ešte staré zmluvy, pre klub nevýhodné," vysvetlil Vladimír Varga a dodal, že brániť sa nebudú ani odchodu ďalších futbalistov, ale len za predpokladu, že by do klubu prišla silná finančná injekcia. "Hráčom sme v kabíne povedali, že základné platy budú dostávať načas, no kritériá odmeňovania v jarnej časti sa budú v porovnaní s tou jesennou meniť. Tie im ešte oznámime." Podľa V. Vargu momentálne majitelia košického klubu rokujú s dvoma subjektmi ohľadom vstupu strategického investora. Palácová revolúcia v radoch funkcionárov sa zatiaľ nekonala. Košičania budú do 10. januára trénovať v domácom prostredí, potom nasleduje 8-dňové sústredenie v Tatrách. Od 21. januára do 2. februára by sa mali Košičania pripravovať v Grécku. Po návrate si ešte odskočia na jeden prípravný zápas do Maďarska.

(SITA

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk