ProFutbal.sk ProFutbal.sk

FC Petržalka 1898 má nové logo, klubové farby a 15 hráčov
zdroj:

FC Petržalka 1898 má nové logo, klubové farby a 15 hráčov

Pavol Holeščák: "Veľmi dôležité pre fungovanie mužstva je získať do neho štyroch - piatich srdciarov, ktorí budú veľmi dôležitým článkom najmä pre správne fungovanie hráčskej kabíny"

"Novému logu želám, aby vrátilo niekdajšiu slávu petržalského futbalu na pravý breh Dunaja," vyslovil veľkú túžbu všetkých Petržalčanov - futbalistov ich bývalý hlavný tréner a kapitán strieborného olympijského československého výberu na OH 1964 v Tokiu Anton Urban, keď vínom polieval tácku s novým emblémom petržalských futbalistov. Nové logo sa rodilo v úzkej spolupráci{+r44629} s fanúšikmi, preto asistentom Antona Urbana pri tomto krste bol predseda Občianskeho združenia Engerau fans Marek Mojto.

Po uvedení do života nového loga prišiel rad aj na verejnú prezentáciu nových klubových farieb, v ktorých bude bývalý corgoňligista hrať v budúcej sezóne I. ligu. Iniciátori aktuálneho prerodu futbalového klubu "spoza Starého mosta" nechali marketingovému partnerovi vyrobiť dresy v tradičných čierno-bielych farbách. "Chceli sme dodržať kontinuitu s tradíciami mesta i niekdajšieho klubu z pravého brehu Dunaja. Preto sme sa rozhodli pre čierno-bielu kombináciu, v ktorej v súčasnosti nehráva veľa slovenských klubov. Rezervnou farbou bude zelená. Aj tú okrem Prešova mužstvá dvoch najvyšších slovenských súťaží zvlášť nepreferujú," vysvetlil predseda predstavenstva FC Petržalka 1898 Jozef Vengloš ml. voľbu nového vzhľadu športového oblečenia Petržalčanov.

Predstavitelia účastníka nadchádzajúceho ročníka I. futbalovej ligy 2010/2011 FC Petržalka 1898 v pondelok v bratislavskom Technolope prezentovali tiež víziu, s ktorou vstupujú do najbližšej sezóny druhej najvyššej slovenskej súťaže. "Budúci týždeň by sme mali podpísať zmluvu s novým hlavným trénerom, ktorý by mal prípravu na novú sezónu I. ligy 2010/2011 začať s 14 - 15 hráčmi. Tí v klube zostali z predchodcu MFK Petržalka a prejavili záujem pokračovať vo farbách nášho klubu," uviedol Jozef {+l44247}Vengloš ml. a pokračoval: "Mnohé veci okolo tvorby tímu sú ešte iba v štádiu rokovania. Z hráčov MFK Petržalka, ktorým sa v závere minulej sezóny končilo hosťovanie alebo zmluvy, sme hovorili so všetkými. Z nich dvaja uviedli, že v našom mužstve hrať nechcú, no ostatní súhlasili s pokračovaním kariéry v FC Petržalka 1898. Tak sa nám podarilo získať 14 - 15 futbalistov. Z vlastného dorastu môžeme do A-tímu zaradiť päť futbalistov a štyroch - piatich by sme chceli v letnom prestupovom termíne získať z mužstiev I. a II. ligy. Všetko sú to futbalisti, ktorí mali alebo majú nejakú väzbu s Petržalkou, respektíve s Venglošovou futbalovou akadémiou, ktorá v Petržalke pôsobí už desať rokov."

Podľa šéfa FC Petržalka 1898 by mal nový klub mať zásluhou tohto mixu mladosti, skúsenosti a ambícií stabilný 25-členný káder, s ktorým vstúpi do prvoligovej súťaže. "Veľmi dôležité pre fungovanie mužstva je získať do neho štyroch - piatich srdciarov, ktorí budú veľmi dôležitým článkom najmä pre správne fungovanie hráčskej kabíny. Chceme ich do tímu aj preto, aby sa mladší hráči mali od koho učiť nie iba na tréningu, ale aj v dôležitých majstrovských zápasoch. Táto kontinuita musí byť zachovaná," zapojil sa do besedy generálny manažér FC Petržalka 1898 Pavol Holeščák.

Novovytvorené mužstvo, ktoré má ambície dobre reprezentovať 150-tisícovú bratislavskú mestskú časť na pravom brehu Dunaja, by podľa slov Jozefa Vengloša ml. malo nájsť svoje sídlo v Ružinove - v areáli Rapidu Bratislava. Petržalčania by na Rapide mali {+r43528}pôsobiť s 90-percentnou pravdepodobnosťou. Zvyšných desať percent je možnosť "hosťovania" na štadióne ŠKP Inter Bratislava - Dúbravka. "Kompetentní funkcionári licenčnej komisie SFZ s nami minulý týždeň prešli športoviská, na ktorých by sme mohli hrať I. ligu a nám sa najviac pozdáva pôsobenie v Ružinove. Po malých úpravách tunajšieho štadióna by sme mohli bez problémov prvé dve sezóny absolvovať práve na ihrisku Rapidu, kde budeme cez týždeň aj trénovať. Domáce zápasy chceme hrávať pre Petržalku v tradičnom čase - čiže v nedeľu o 10.30 h," povedal pre agentúru SITA Jozef Vengloš ml. Futbalový klub, ktorému sa podujal šéfovať, bude v prvej sezóne pracovať s plánovaným rozpočtom jeden milión eur. Petržalčania ho v týchto dňoch majú zabezpečený na 30 - 40 percent. Hľadanie reklamných partnerov a sponzorov, ktorí by spolu so súčasnými akcionármi klubu boli ochotní pracovať na prerode petržalského futbalu, je tiež v štádiu riešenia. "Vypadnutie z Corgoň ligy nám v jednom smere paradoxne pomohlo, ale zároveň aj skomplikovalo situáciu. Pomohlo nám v tom, že nie všetci hráči budú mať štatút profesionálnych futbalistov. Tieto zmluvy bude mať približne 15 hráčov. Kostru mužstva chceme vybudovať z hráčov, ktorí s nami podpíšu minimálne dvojročnú zmluvu. Zvyšok budú talenty z nášho dorastu a mladí futbalisti z nižších súťaží, ktorým ponúkneme adekvátne platobné podmienky. V tomto smere nám zostup o súťaž nižšie pomohol. Nepomohol nám však pri hľadaní sponzorov. Mnohí z tých, ktorých sme oslovili, chceli s nami spolupracovať iba v prípade, že by sme zostali v Corgoň lige. Preto musíme hľadať nových, ktorí nám teraz pomôžu aj v I. lige. Bolo by ideálne, ak by sme sa z nej rýchlo vrátili do Corgoň ligy, ale bez vlastného štadióna je to veľmi náročné. Preto je naším hlavným cieľom v novej súťaži v prvom rade kvalita futbalu. Až po konsolidácii situácie a skvalitnení zázemia a podmienok sa pokúsime o návrat do Corgoň ligy," konštatoval J. Vengloš ml.

Najnovšie z klubu: FC Petržalka

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk