ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Chytá bez obrúčky
zdroj: Štartfoto

Chytá bez obrúčky

Ján Novota pre profutbal.sk: „Svadba je zatiaľ v tomto roku môj najväčší úspech. Pevne verím, že v poslednom kole pridám aj ďalší v podobe záchrany Dunajskej Stredy v najvyššej súťaži.“

Ťažké vyžrebovanie na konci súťaže má za následok, že problémami a kauzami zmietaná Dunajská Streda sa namočila do ostrého boja o záchranu. Po vysokej prehre v Žiline (4:0) ťažko hľadal slová Ján Novota, brankár, kapitán, opora mužstva a čerstvý mladoženáč.

Boj o majstra je vyriešený. Hráči DAC-u sa museli prizerať majstrovským oslavám Žiliny. V poslednom kole zostáva vyrie{+r44101}šiť už len záchranársky rébus. Dunajskostredčania hrajú doma s Trnavou, Košice v Dubnici a ich priamy konkurent v boji o záchranu Petržalka na domácom trávniku hostí Senicu. „Budeme sa musieť zomknúť a zabojovať o záchranu. S Trnavou chceme vyhrať. V poslednom zápase sa ukáže, čo je v silách nášho mužstva,“ vyjadril sa Ján Novota, ktorý odchádzal zo žilinského štadióna smutný. Veľké oči však pred duelom so „šošonmi“ nemal. „Buďme realisti. Dnes to bolo len o tom, koľko gólov nám Žilina strelí,“ vyhlásil dvadsaťšesťročný brankár.

Na nefutbalovú nôtu

V sobotu 1. mája, v deň duelu s Nitrou, zaznamenal Ján Novota dôležitý životný prestup – do stavu manželsk{+l44527}ého. Svoje ´áno´ po ročnom spolužití v dome vo Vydranoch povedal Kataríne Feketevíziovej. „Svadba prebehla výborne. Všetko bolo perfektne pripravené. Určite to bol môj najkrajší deň v živote a dovolím si povedať, že aj v tejto nevydarenej sezóne,“ vyslovil sa pre profutbal.sk Ján Novota a dodal: „Zatiaľ to je v tomto roku môj najväčší úspech. Pevne verím, že v poslednom kole pridám aj ďalší v podobe záchrany Dunajskej Stredy v najvyššej súťaži. Po sezóne by bolo mojím ďalším úspechom to, žeby som si našiel nové pôsobisko,“ zamyslel sa rodák z Matúškova, ktorý je medzi priaznivcami DAC-u veľmi obľúbený. Jeden z nich na neho nezabudol ani v jeho svadobný deň. „Dostal som tortu v tvare brankárskej rukavice a s mojim menom. Daroval mi ju jeden môj fanúšik. Bolo to veľmi pekné a dojemné,“ prezradil Novota a dodal: „Na zápasy si obrúčku z ruky dávam dolu, ale po zápase si ju hneď nasadím späť,“ ukazoval na svoju pravicu Novota.

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk