ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dunajská Streda? To je jeden bordel!
zdroj:

Dunajská Streda? To je jeden bordel!

Bývalý hráč DAC: "Vôbec mi neplatili. Namiesto toho mi posielali domov listy, v ktorých ma informovali o pokutách vo výške mesačného platu. Dôvody na ich udelenie však boli úplne smiešne a vymyslené."

Nezaregistrovanie zmlúv na SFZ, neplnenie si záväzkov, vymyslené pokuty, klamstvá - aj takto funguje klub DAC 1904 Dunajská Streda. "Je to jeden bordel. Takto sa asi futbal nerobí nikde na svete," uviedol v rozhovore pre profutbal.sk bývalý hráč tímu zo Žitného ostrova, ktorého však na jeho žiadosť nebudeme menovať. Má totiž ešte nevyrovnané účty s vedením, ktoré v súčasnosti rieši.

Kamerunčania určite neklamali

Na podobné praktiky upozornili cez týždeň kamerunskí futbalisti v službách "žlto-modrých", voči ktorým sa však tvrdo ohradil prezident klubu Khashayar Mohseni. {+r27897,150x200}"Je to všetko pravda, podobné veci som zažíval pravidelne. Celé fungovanie klubu... je to na hanbu. S niečím takým som sa ešte nestretol," priznal bývalý futbalista Dunajskej Stredy.

Už samotný podpis zmluvy s hráčmi prebieha za zvláštnych okolností. "U mňa k nemu došlo asi až dva mesiace po tom, ako sme sa dohodli. Bolo to divné, pretože sa to celé rýchlo uskutočnilo v priestoroch jedného nákupného centra," objasnil okolnosti uzatvárania kontraktov.

Namiesto zárobkov prišiel o úspory

V serióznych firmách za prácu platia, Dunajská Streda však vraj takou nie je. "Vôbec mi neplatili. Namiesto toho mi posielali domov listy, v ktorých ma informovali o pokutách vo výške mesačného platu. Dôvody na ich udelenie však boli úplne smiešne a vymyslené. Ich cieľom bolo ušetriť takýmto spôsobom čo najviac finančných prostriedkov," vysvetlil praktiky finančnej politiky DAC.

"Chcel som {+l8261,150x187}si počas obdobia v Dunajskej Strede zarobiť nejaké peniaze, no namiesto toho som prišiel o všetky úspory. Musel som si predsa platiť podnájom a peniaze som potreboval aj na živobytie. Keďže ma neplatili, bol som v hlbokej strate," objasnil okolnosti.

Rozhodcovský súd nemohol konať

Veľké prekvapenie zažil, keď sa chcel obrátiť na Rozhodcovský súd, ktorý má za úlohu v takýchto prípadoch nariadiť klubu vyplatenie pohľadávok. "Dozvedel som sa, že zmluvu vôbec neregistrovali a teda nikto nemohol v tejto veci konať."

Podobné praktiky nezažíval len náš respondent, ale aj mnoho iných hráčov kádra. "Či som bol na tom podobne len ja? To snáď nemyslíte vážne," reagoval na našu otázku a dodal: "Mohlo v tom byť tak päť alebo šesť spoluhráčov, o ktorých som vedel. Keď sme chodili za manažérmi z klubu, len nás vyhodili zo svojich priestorov, prípadne nám sľúbili, že svoje záväzky čoskoro uhradia. Klamali nás, zachovali sa ako podvodníci," konštatuje ešte stále znechutený hráč.

Vedenie slovenského klubu FK DAC 1904 Dunajská Streda reaguje na tvrdenia niektorých svojich hráčov v denníkoch a ich na internetových portáloch oficiálnym stanoviskom, ktoré agentúra SITA vydáva v pôvodnom znení a bez reakčných úprav:

Odmietame vyjadrenia hráčov, pretože tieto sa absolútne nezakladajú na pravde a reálnej situácii.

Zo strany hráčov ide jednoznačne o zámer takýmto spôsobom "vyzmluvniť" sa z platných hráčskych zmlúv a získať možnosť predčasne opustiť klub, bez akejkoľvek finačnej kompenzácie pre náš klub, a to napriek tomu, že tento do ich získania a pôsobenia v ňom vložil nemalé finančné prostriedky, umožnil im pôsobiť v Európe, a tým sa futbalovo zviditeľniť, že si voči nim plnil a plní podmienky vyplývajúce zo strany klubu voči nim v súlade s platnými zmluvami, ktoré po zoznámení sa s ich plným znením dobrovoľne, bez akéhokoľvek nátlaku vlastnoručne podpísali.

Domnievame sa, že z pohľadu vyššie uvedených skutočností ide z ich strany nepochybne o špekulatívny zámer, a to podľa nášho názoru i za podnecovania a podpory k takémuto počínaniu zo strany nelicencovaných "manažérov", ktorí nevlastnia licenciu vydávanú oprávneným futbalovým zväzom oprávňujúcu ich v tejto sfére pôsobiť (na základe prehlásenia samotných hráčov, títo služby licencovaných agentov nevyužívali a ani v súčasnosti nevyužívajú, čo prehlásili a potvrdili i pri podpisovaní vlastnoručnými podpismi i v súčasnosti platných Hráčskych zmlúv).

Opätovne zdôrazňujeme, že odmietame uvádzané tvrdenia hráčov, ktoré sú zavádzajúce, nepravdivé a v príkrom rozpore s realitou, čím poškodili a poškodzujú meno nášho klubu, čo pochopiteľne bude klub riešiť v súlade so znením ich platných hráčskych zmlúv a noriem platných v podmienkach SFZ.

Vedenie FK DAC 1904, a. s. Dunajská Streda

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

HOKEJ.sk