ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Finálový duel v Michalovciach, Šoltínský spokojný
zdroj: mfkzemplin.infomi.sk

Finálový duel v Michalovciach, Šoltínský spokojný

Igor Šoltínský: "Určite sme radi, že rozhodujúci duel o zisk Slovenského pohára vo futbale bude na našom trávniku, navyše prvýkrát v histórii."

Členovia výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu na svojom štvrtkovom zasadnutí rozhodli o tom, že finálový zápas 41. ročníka Slovenského pohára (SP) sa uskutoční na štadióne v Michalovciach. "Určite sme radi, že rozhodujúci duel o zisk národného pohára bude na našom trávniku, navyše prvýkrát v histórii. Takýto súboj by sa mal konať na neutrálnej pôde. Keďže Trnava ako druhý kandidát na zorganizovanie finále SP je stále reálne v hre o účasť v rozhodujúcom meraní síl, aj túto skutočnosť asi zobrali členovia výkonného výboru do úvahy a rozhodli sa pre Michalovce," uviedol v rozhovore pre agentúru SITA predseda predstavenstva MFK Zemplín Michalovce, a.s. Igor Šoltínský a pokračoval: "My sme sa uchádzali o usporiadanie finálového stretnutia Slovenského pohára aj preto, že sme vlani postavili nový štadión a chceli sme ho prezentovať navonok. Toto finále využijeme aj na slávnostné otvorenie nášho štadióna, ktorý futbaloví odborníci v súčasnosti zaraďujú spolu so Žilinou medzi dva najkrajšie stánky."

Vzhľadom na výsledky prvých semifinálových duelov SP (odvety sú na programe 20. 4.) to vyzerá tak, že vo finále si na východe Slovenska zmerajú sily ŠK Slovan Bratislava ("belasí" zvíťazili v Banskej Bystrici 1:0) a FC Spartak Trnava (v Dunajskej Strede uspeli rovnako 1:0).

Neboja sa v tejto súvislosti v Michalovciach prejavov vandalizmu v hľadisku? "Každý sa obáva, keď tieto dva tímy nastúpia proti sebe. Je to súboj dvoch odvekých rivalov. My sa tiež obávame, čo bude. Dúfam, že nám ´tiežfanúšikovia´ Slovana a Trnavy, ak sa prebojujú do finále Slovenského pohára, nenarobia škody. Keďže sa hrá v utorok 11. mája, možno neprídu - aj vzhľadom na vzdialenosť - ich tábory priaznivcov v takom početnom zložení ako inokedy. Na to sa však nemôžeme spoliehať. Každopádne, fanúšikovia oboch finalistov budú umiestnení v osobitných sektoroch. Verím, že v spolupráci s organizátorom finále Slovenským futbalovým zväzom zvládneme všetko k spokojnosti. Zatiaľ sa tešíme, dúfam, že nám po stretnutí nezostanú oči pre plač," poznamenal ďalej šéf michalovského klubu Igor Šoltínský.

Podľa jeho slov je súčasná kapacita vynoveného a zmodernizovaného michalovského štadióna 5000 miest na sedenie. "Chýba nám však umelé osvetlenie. Preto predpokladám, že sa finálový duel začne už o 16.00 h či o polhodinu neskôr. Musíme totiž vždy rátať aj s prípadným predĺžením či pokutovými kopmi, ktoré by klasický 90-minútový zápas ešte posunuli," dodal I. Šoltínský.

Najnovšie z ligy: SVK - Slovenský pohár

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk