ProFutbal.sk ProFutbal.sk

VV ÚLK vylúčil Prievidzu z I. ligy a jej výsledky anuloval
zdroj:

VV ÚLK vylúčil Prievidzu z I. ligy a jej výsledky anuloval

Rozhodnutie VV ÚLK vo veci futbalového klubu I. ligy (druhá najvyššia súťaž) FK Mesto Prievidza

Výkonný výbor Únie ligových klubov (VV ÚLK) v pondelok na svojom zasadnutí rozhodol o dôsledkoch neodohrania stretnutia 23. kola I. ligy FK Mesto Prievidza - Slovan Duslo Šaľa, ktoré riadiaci orgán súťaže v súlade s ustanoveniami "Rozpisu republikových súťaží pre ročník 2009/2010" a Súťažného poriadku futbalu skontumoval v prospech hosťujúceho klubu.

"Vzhľadom ku skutočnosti, že ide už o tretiu kontumáciu v neprospech klubu FK Mesto Prievidza v priebehu aktuálneho súťažného ročníka, výkonný výbor ÚLK vylúčil uvedený klub z I. ligy súťažného ročníka 2009/2010, čím FK Mesto Prievidza zaniklo členstvo v Únii ligových klubov (ÚLK)," píše sa v rozhodnutí VV ÚLK, ktoré agentúre SITA poskytol riaditeľ ÚLK pre I. ligu Peter Dedík.

"Následne v súlade s už uvedenými ustanoveniami článku 108 Súťažného poriadku anuloval VV ÚLK výsledky všetkých zápasov, ktoré FK Mesto Prievidza odohral v súťažnom ročníku 2009/2010. Prvá liga (druhá najvyššia súťaž v SR, pozn.) bude pokračovať s 10 tímami a družstvo FK Mesto Prievidza bude považované za zostupujúci tím. Kluby I. ligy a ÚLK majú zároveň právo nárokovať si od predmetného klubu úhradu nákladov vzniknutých s organizáciou súťaže a účasti na majstrovských zápasoch," uvádza sa ďalej v rozhodnutí výkonného výboru Únie ligových klubov.

Predstavitelia ÚLK súčasne odstupujú prípad na doriešenie príslušným orgánom Slovenského futbalového zväzu. "Disciplinárna komisia SFZ (DK SFZ) na svojom najbližšom zasadnutí, ktoré sa bude konať v utorok 23. marca, rozhodne o postupe pri evidencii a započítaní napomenutí hráčov (udelenia žltej karty), resp. pri evidencii trestov za vylúčenie (udelenia červenej karty) v doterajších zápasoch I. ligy, ktoré jej účastníci odohrali proti mužstvu FK Mesto Prievidza," píše sa v závere pondelkového rozhodnutia ÚLK.

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk