ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Na Pasienkoch najnižšia návšteva v najvyššej súťaži
zdroj:

Na Pasienkoch najnižšia návšteva v najvyššej súťaži

Na domáce zápasy Petržalky chodí čoraz menej divákov.

Na sobotňajší zápas 21. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže medzi MFK Petržalka a MFK Ružomberok (2:2) si našlo cestu iba 180 divákov, čo je nový negatívny rekord Corgoň ligy. V tejto sezóne prišlo v 15. kole na súboj Petržalky s Banskou Bystricou v Senci v posledný októbrový deň 248 ľudí.

Necelé dve stovky ľudí bežne chodia na zápasy regionálnych, či okresných súťaží. Divácky nezáujem o domáce stretnutia dvojnásobného slovenského šampió{+r36369,150x200}na treba zrejme hľadať v presťahovaní tímu na štadión na Pasienkoch. Domáci stánok na druhej strane Dunaja sa ide totiž búrať, dočasným domovom petržalských futbalistov sa preto stali Pasienky.

"Samozrejme, že nás mrzí, že sme museli hrať pred takou slabou diváckou návštevou," povedal pre agentúru SITA generálny manažér Petržalky Petr Kašpar a dodal: "Ja si to vysvetľujem presťahovaním mužstva na iný štadión. Keď sme hrávali domáce duely v Petržalke, chodilo na ne omnoho viac divákov. Nie je to pre to, že hráme neatraktívny futbal. Ľudia sú proste zvyknutí chodiť na naše zápasy na svoj obľúbený petržalský štadión. Presťahovanie na Pasienky je hlavnou príčinou ich nezáujmu o naše stretnutia. Určitú úlohu v tom zohráva aj zmena termínov našich domácich zápasov. V Petržalke sme hrávali pravidelne v nedeľu o 10.30 h. Ľudia si na tento čas zvykli, stalo sa pre nich akousi tradíciou ísť sa pozrieť na futbal v nedeľu predpoludním. Teraz je to iné, ale ja verím, že to tak nezostane navždy."

Petr Kašpar vidí východisko v čo najskoršom vybudovaní štadióna v Petržalke. "To by mohlo opäť pritiahnuť fanúšikov na naše duely," uzavrel generálny manažér MFK Petržalka.

Najnovšie z klubu: FC Petržalka

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk