ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Siva: V Tepliciach sa teším na ťažké duely o titul majstra
zdroj:

Siva: V Tepliciach sa teším na ťažké duely o titul majstra

Odchovanec martinského futbalu Matej Siva, ktorý po piatich rokoch v službách MFK Ružomberok prestúpil z Liptova do tímu jesenného lídra českej Gambrinus ligy FK Teplice, sa v novom drese hneď v prvom prípravnom zápase zapísal medzi strelcov

Odchovanec martinského futbalu Matej Siva, ktorý po piatich rokoch v službách MFK Ružomberok prestúpil z Liptova do{+r42444} tímu jesenného lídra českej Gambrinus ligy FK Teplice, sa v novom drese hneď v prvom prípravnom zápase zapísal medzi strelcov. Podľa informácie oficiálneho klubového portálu futbalistov zo severu Čiech www.fkteplice.cz podal bývalý reprezentant SR do 21 rokov v prípravnom stretnutí FK Teplice - FK Dukla Praha (1:0) veľmi dobrý výkon.

"Ukázal, že pre nás môže byť veľmi platným hráčom. Už dávnejšie sme avizovali, že v zime chceme získať hráčov na posilnenie obrany. Matej je presne ten typ a charakter, ktorý je pre túto úlohu vhodným hráčom," citoval klubový portál www.fkteplice.cz slová hlavného trénera Jiřího Plíška.

Slovenský legionár na pravom okraji teplickej obrany dal v 29. min jediný gól zápasu, keď po štandardnej situácii domácich {+l41953}pohotovo dopravil odrazenú loptu do siete pražských vojakov. "Som veľmi rád, že to tak vyšlo. Dôležité bolo však najmä to, že sme zvíťazili," reagoval Matej Siva na otázku o svojej vydarenej premiére vo žlto-modrých farbách Teplíc. "Pokiaľ ide o môj príchod do teplického klubu, všetko sa to upieklo veľmi rýchlo a najmä na poslednú chvíľu. Už som s tým ani nerátal, ale som veľmi rád, že sa to podarilo zrealizovať a som tu," vysvetlil Matej Siva svoju "bleskovú" cestu z Liptova na sever Česka.

V službách aktuálneho lídra českej Gambrinus ligy sa 25-ročný Siva najviac teší na ťažké zápasy o český futbalový titul. V sezóne 2005/2006 totiž na vlastnej koži zažil náročné súboje nie iba o slovenský majstrovský primát, ale aj o Slovenský pohár. A na konci spomenutého súťažného ročníka sa pod vedením vtedajšieho šéftrénera Františka Komňackého tešil z cenného double. "Počas jesennej časti majstrovskej sezóny 2005/2006 som bol striedajúcim hráčom, v jej jarnej časti som však hrával takmer pravidelne," pripomenul nový hráč Teplíc Matej Siva najúspešnejšiu sezónu futbalistov MFK Ružomberok v jeho viac ako storočnej histórii.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Teplice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk