ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sivu odporučil Tepliciam aj tréner Česka M. Bílek
zdroj:

Sivu odporučil Tepliciam aj tréner Česka M. Bílek

František Hrdlička: "Končiaca zmluva bola hlavnou pákou, aby ku nám prišiel. Som rád, že sme sa vo finále dohodli."

Slovenský futbalový obranca Matej Siva prestúpil z MFK Ružomberok do tímu Gambrinus ligy 2009/2010 FK Teplice na odporučenie trénera českej reprezentácie Michala Bílka, ktorý martinského rodáka viedol počas svojho pôsobenia na Liptove. "Chválili ho aj Zdenko Frťala a Přemysl Bičovský. Tí ho tiež trénovali," uviedol pre iDnes.cz riaditeľ severočeského klubu František Hrdlička a dodal: "Do mužstva si ho však vybral náš tréner Jiří Plíšek."

Dvadsaťpäťročný zadák nastupoval v tíme spod Čebraťa na poste pravého obrancu, stopéra, ale aj defenzívneho stredopoliara. V roku 2006 sa radoval zo zisku slovenského double. Súčasný kouč František Straka ho preradil do rezervy, pretože Siva sa nedohodol s vedením na novej zmluve, pôvodný kontrakt mu mal vypršať už v lete. "Končiaca zmluva bola hlavnou pákou, aby ku nám prišiel. Som rád, že sme sa vo finále dohodli," dodal Hrdlička.

Naopak, na odchode z tímu jesenného lídra Gambrinus ligy FK Teplice je slovenský útočník Andrej Hesek, ktorý sa vrátil z neúspešných testov v Slovácku a aktuálne si hľadá nový angažmán. "Hesek tam mesiac trénoval a potom skončil. Berie to tak trochu ako podraz. My sme mu oznámili, že už sme si zohnali náhradu a miesto tu pre neho nie je. Ak si nič nenájde, môže skončiť v béčku," zakončil Hrdlička.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Teplice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk