ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Spestrením slovenskej I. ligy môže by malajzijský tím
zdroj:

Spestrením slovenskej I. ligy môže by malajzijský tím

Účastníci druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže I. ligy 2009/2010 by mohli mať v jarnej časti sezóny zaujímavého sparingpartnera

Účastníci druhej najvyššej slovenskej súťaže I. ligy 2009/2010 by mohli mať v jarnej časti sezóny zaujímavého sparingpartnera. Eminentný interes o niekoľkomesačný pobyt na Slovensku spojený s prípravou v tréningovom centre ViOn-u Zlaté Moravce a 14 prípravnými duelmi totiž prejavil malajzijský klub Harimau Muda. Tento tím je pod priamou kontrolou Malajzijskej futbalovej asociácie (FAM) a predstavuje v podstate národný výber do 21 rokov, ktorý sa pripravuje na Ázijské hry a následný olympijský futbalový turnaj v Londýne 2012.

Mužstvo Harimau Muda by pochopiteľne nemohlo naskočiť do rozbehnutej I. ligy 2009/2010. V každom kole by sa však malo stretnúť v priateľskom mer{+r40521}aní síl s mužstvom, ktoré malo podľa pôvodného rozpisu súťaže hrať s odhláseným tímom ŽP Šport Podbrezová. "Už dávnejšie nás oslovil Malajzijský národný zväz s touto iniciatívou. Povedali sme im, že ide o zaujímavý projekt, ktorý by mohol mať našu podporu. Všetko však závisí od postoja jednotlivých klubov I. ligy, ktoré s tým musia súhlasiť. Celou problematikou sa budeme zaoberať na prezídiu Únie ligových klubov (ÚLK), ktoré je na programe 15. februára,” povedal v rozhovore pre agentúru SITA prezident ÚLK Karol Belaník, ktorý o celej záležitosti hovoril so zástupcami Ázijčanov. "S Malajzijčanmi máme veľmi dobré vzťahy, naše mládežnícke reprezentačné výbery tam už absolvovali nejeden turnaj. Myslím si, že ich pobyt u nás môže byť vhodným spestrením. Samozrejme, že by na seba prevzali všetky náklady spojené s tréningami, cestovaním či rozhodcami. Našim mužstvám by zase odpadla starosť zháňať si súperov na prípravné duely vtedy, keď by mali v súťaži voľno. Musíme zvážiť všetky pre a proti a potom urobiť konečné rozhodnutie,” dodal Karol Belaník.

Aj keď celý projekt ešte musí prejsť schválením, Ázijčania sa už na všetko pozerajú ako na hotovú vec. "Náš tím odohrá sedem zápasov doma a sedem vonku, všetko je už dohodnuté. Viem, že si to môžeme dovoliť," povedal viceprezident FAM Datuk Redzuan na margo finančnej otázky, presnú výšku nákladov pobytu na Slovensku však neuviedol.

Tím Harimau Muda, ktorého názov v miestnom jazyku znamená Mladé tigre, vznikol v roku 2007 ako projekt FAM. Prvýkrát sa toto mužstvo predstavilo v najvyššej domácej súťaži v sezóne 2007/08, v 13-člennom ligovom pelotóne obsadilo 8. miesto. Vlani sa "tigre" už tešili z celkového prvenstva v súťaži.

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk