ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V. Némethová (manželka Sz. Németha) dúfa, že Szilárd po sezóne v SR skončí
zdroj:

V. Némethová (manželka Sz. Németha) dúfa, že Szilárd po sezóne v SR skončí

Potom čo Szilárd Németh prevzal ocenenie za Najlepšieho futbalistu na Slovensku za rok 2000 oslovila agentúra SITA jeho manželku Vladimíru s otázkou, aký bol pre ňu futbalový rok 2000. "Pre mňa bol futbalový rok 2000 rovnako

Potom čo Szilárd Németh prevzal ocenenie za Najlepšieho futbalistu na Slovensku za rok 2000 oslovila agentúra SITA jeho manželku Vladimíru s otázkou, aký bol pre ňu futbalový rok 2000.
"Pre mňa bol futbalový rok 2000 rovnako úspešný ako pre môjho manžela. Momentálne som na materskej dovolenke s dvojročným synom Dávidom (v novembri mal dva rôčky), a tak sa momentálne realizujem Szilárdovou futbalovou kariérou a životom môjho syna. Jeho úspechy sú aj mojimi úspechmi. Myslím si, že to bol najúspešnejší rok v Szilárdovej futbalovej kariére."
- Aké sú vaše pocity, manžel sa stal lídrom ankety Futbalista roka 2000, skončil sa rok podľa toho, ako si želal?
"Myslím si, že tento rok mu vyšiel podľa predstáv. Zlatým klincom bola práve anketa denníka Pravda. Futbalista roka bolo už asi jediné ocenenie, ktoré Szilárdovi chýbalo v rámci slovenského futbalu."
- Vychádzate mu vo všetkom v ústrety, najmä v jeho futbalovom napredovaní, alebo musí napríklad doma aj pomáhať?
"Snažím sa mu vychádzať v ústrety, ale snažím sa aj o to, aby náš spoločný život bol aj životom kompromisov. Život s futbalistom je trochu iný ako v ´normálnych´ rodinách, je to život plný prispôsobovania sa."
- Ďalšie miesta v ankete Futbalista roka 2000 obsadili legionári Varga, Greško, Karhan, či König. Neuvažujú aj Némethovci o tom, že by ich ďalšia cesta mohla viesť za hranice Slovenska?
"Uvažujeme. Dúfam, že tento rok bol úspešný na slovenskom futbalovom poli a rok 2001 bude rokom úspešného prestupu do nejakého kvalitného zahraničného klubu. V lete končí Szilárdovi zmluva s Interom a dúfam, že najneskôr v lete 2001 sa skončí aj futbalová púť môjho manžela na Slovensku."
- Ktorá krajina by bola zaujímavá pre Szilárda a pre vás osobne?
"Szilárdovi by sa podľa môjho názoru páčilo účinkovanie vo francúzskej, či talianskej najvyššej súťaži. Najskôr by stačilo aj nejaké priemernejšie mužstvo, ktoré by bolo dobrým odrazovým mostíkom na prestup do kvalitnejšieho a známejšieho tímu, napríklad v Anglicku. Mne by tiež sedela ´teplá´ krajina z Južnej Európy, v ktorej by sa celá rodina dobre cítila."

(SITA)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Rakúsko

Pozri viac

HOKEJ.sk