ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Igor Držík: Rád by som z Dubnice odišiel
zdroj:

Igor Držík: Rád by som z Dubnice odišiel

Dubnický kapitán Igor Držík patrí už dlhé roky k stabilným členom v zostave Považanov. Oporou bol aj v uplynulej jesennej časti. Zmluva mu však končí a exkluzívne pre profutbal.sk povedal: „V prípade, že bude o moje služby záujem, nevidím problém v tom, že by som zmenil dres.“

Dubnický kapitán Igor Držík patrí už dlhé roky k stabilným členom v zostave Považanov. Oporou bol aj v uplynulej jesennej časti. Zmluva mu však končí a exkluzívne pre profutbal.sk povedal: „V prípade, že bude o moje služby záujem, nevidím problém v tom, že by som zmenil dres.“

{+r42521,150x207}Dubničania budú zimovať na predposlednej priečke. Kapitán si je vedomý, že lepšie umiestnenie by bolo len niečím navyše. „Máme mladé mužstvo. V tíme je len pár chalanov čo odohrali viac zápasov. Každý rok máme rovnaký cieľ, a to záchranu. Myslím si, že sme získali dosť bodov, no mohli sme ich mať na konte viac. Máme osembodový náskok, čiže vládne mierna spokojnosť. Nemôžeme mať extra veľké oči. V pár zápasoch sme mohli získať viac bodov a bolo by to ešte lepšie,“ zhodnotil postavenie mužstva v tabuľke Držík. Mužstvo opustili počas jesene dvaja kľúčoví hráči. Ján Zápotoka a Erik Grendel chýbali mužstvu viac než sa najskôr čakalo. „Ak by zostali, tak by gólov na našom konte bolo viac. Ich odchody zavážili na tom, že sme nie sme v tabuľke na lepšom mieste,“ vyjadril sa Igor Držík.

Potrebujú veľa šancí

Zverencov trénera Petra Gergelyho tlačila topánka hlavne v útoku. Dubnica strelila ešte menej gólov než posledné Košice. „Na Andrejovi Porázikovi sa prejavilo, že mal zdravotné problémy. Už dlho sme nemali vychýreného strelca v mužstve. Potrebujeme veľa šancí aby sme dali gól, Tomáš Zápotoka a Michal Filo sú mladí hráči. Nemôžeme sa spoliehať na dvoch až troch hráčov. Musíme zabrať ako celé mužstvo  a to sa nám moc nedarilo. Nie sme typ mužstva, ktoré si za zápas vytvorí päť alebo šesť šancí,“ zamyslel sa Držík.

Kapitán Dubnice patril k k stabilným členom základnej zostavy v jesennej časti. „Stavia sa na našich starších hráčoch medzi ktorých patrím aj ja spoločne s Porázikom, Obertom či Zajacom. V niektorých zápasoch sme mužstvo potiahli, inokedy nie. Od starších sa v zápasoch predsalen očakáva viac. U mladých je vidno, že raz zahrajú a druhýkrát nie. V mužstve chýba viac skúsených hráčov,“ pokračoval.

Na Petržalku už zabudli

Debakel na Petržalke, keď Dubnica inkasovala sedem gólov, bol čiernou škrvnou jesene. „To bol jeden zo zápasov, ktorý nám absolútne nevyšiel. Vtedy sme hrali fakt slabo. Petržalke v podstate vyšlo všetko. Dúfam, že sa už také zápasy nebudú opakovať. Dokázali sme sa z toho pozviechať. A sme už na to zabudli,“ povedal Igor Držík.

{+l38264,150x188}Počas súťaži prišlo k zmene na trénerskom poste. Ľuboša Nosického vymenil Peter Gergely, ktorý nešiel do neznámeho prostredia. „Hráči o trénerskom poste nerozhodujú. Brali sem to ako realitu a športovo. Gergelyho sme poznali, čiže sme nešli do niečoho nového. Pozná všetkých chalanov a vie čo od nich očakávať. Bola to jeho výhoda, že viacerých pozná už z mládežníckych výberov Dubnice,“ zadumal sa Držík.

V súvislosti s Dubnicou sa spomína, že by malo prísť v zime k viacerým zmenám v kádri. Niektorým futbalistom sa končia zmluvy. „Odchody opôr by veľmi ovplyvnilo naše výkony. Klub nemá veľa dobrých hráčov. Máme veľa talentovaných hráčov a prípadné odchody súčasných opôr by pre nás boli citeľné,“ vyslovil sa odchovanec dubnického futbalu.

Kapitán možno opustí loď

Dubnickú loď zrejme opustí aj kapitán tímu. „Potešil by som sa zmene dresu. Končí sa mi zmluva a uvidím ako sa veci ohľadom prestupu vyvinú. Hľadám si niečo, ale ak to nevyjde zostanem v Dubnici. Ak bude záujem z iných klubov, tak by som rád odišiel. Nebudem pod zmluvou, čiže by to bolo jednoduchšie. Na prestupovom trhu to však nie je momentálne ľahké,“ prezradil Držík.

Ak však neprestúpi určite bude dôležitým členom záchranárskeho tímu v Dubnici. „Osembodový náskok môže byť klamlivý. Uvidíme v akej sile budú Košice. Hovorí sa o odchode Nováka a Milinkoviča. Zatiaľ to vyzerá na minisúboj Dubnice s Košicami. Mužstvá pred nami nám výrazne odskočili. Rozhodne sa medzi nami. Možno chytíme dobrú sériu zápasov a posunieme sa vyššie,“ uzavrel Igor Držík.

Najnovšie z klubu: Dubnica

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk