ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ďalšie hlasy aktérov stredajšieho slávnostného vyhlásenia výsledkov futbalovej ankety denníka Pravda
zdroj:

Ďalšie hlasy aktérov stredajšieho slávnostného vyhlásenia výsledkov futbalovej ankety denníka Pravda

Hlasy aktérov stredajšieho slávnostného vyhlásenia výsledkov futbalovej ankety denníka Pravda: Rudolf Schuster (prezident SR): "V 50-tych rokoch som v Bratislave študoval a bol som fanúšikom Slovana. Pre mňa je to historická udalosť vidieť toľko

Hlasy aktérov stredajšieho slávnostného vyhlásenia výsledkov futbalovej ankety denníka Pravda:

Rudolf Schuster (prezident SR): "V 50-tych rokoch som v Bratislave študoval a bol som fanúšikom Slovana. Pre mňa je to historická udalosť vidieť toľko osobností slovenského futbalu. Buďme pyšní, že sme takých futbalistov mali a máme. S dnes vyhláseným trénerom storočia, pánom Venglošom, som sa stretával aj na ihrisku. Aj keď on hral neskôr I. ligu a ja len prvú A-triedu, nič sme si navzájom nedarovali."

Josef Masopust (český futbalista storočia): "Iba dnes som pochopil, prečo sa Československo rozdelilo. Z plejády výborných futbalistov určiť najlepšieho je nesmierne náročná úloha. Ešteže som osobne netipoval. Na toto podujatie som prišiel vlakom Intercity, pretože som už starší pán a ísť autom mi nedoporučovala manželka. Cestou ma spoznávalo množstvo ľudí, ktorí si ma pamätali. Považujem Slovensko a Bratislavu za svoj domov."

Szilárd Németh (víťaz ankety slovenský futbalista roka 2000): "Chcem sa poďakovať mojej rodine, spoluhráčom, trénerom, funkcionárom Interu a všetkým tým, ktorí mi dali svoje hlasy. A aký bol môj tip na hráča roka? Myslel som si, že vyhrá Stano Varga."

Ľubomír Meszároš (víťaz ankety Cena Petra Dubovského pre najlepšieho mladého futbalistu do 21 rokov, potom, čo prevzal ocenenie od otca, tragicky zosnulého, Petra Dubovského): "Je to veľká česť prevziať túto cenu. Veľmi si ju vážim. Peter Dubovský bol mojím veľkým vzorom a veľmi ľutujem, že som sa s ním nemohol poriadne porozprávať. Počas celého večera som bol veľmi nervózny. Budem sa snažiť pokračovať v Petrových šľapajach, aby som nerobil jeho menu hanbu."

Stanislav Varga (druhý v ankete slovenský futbalista roka 2000): "Zorganizovanie tejto slávnosti považujem za veľmi dobrú myšlienku a mrzí ma len, že sa nemohol zúčastniť Peter Dubovský. Môj príchod sa zomlel veľmi narýchlo, po zápase v Anglicku som cestoval domov, nespal som celú noc a po prílete do Viedne som si na letisku nenašiel svoju batožinu. Tesne pred začiatkom vyhlasovania som si tak musel kúpiť nový oblek."

Jozef Vengloš (víťaz ankety najlepší slovenský tréner storočia): "Nesmierne si vážim toto ocenenie a ďakujem všetkým ľuďom a členom poroty, že sa mi dostalo takej veľkej pocty. Rovnako ako veľké trénerské osobnosti slovenského futbalu predo mnou, aj ja sa snažím svojim kolegom odovzdávať svoje skúsenosti. Trénerskú prácu som vždy robil oduševnene s celým srdcom a toto ocenenie je pre mňa najkrajším darčekom na Vianoce. Musím sa za ňho poďakovať aj hráčom, realizačným tímom a aj divákom."


(SITA)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk