ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovenský kouč K. Marko: "Teplice sú ašpirantom na titul"
zdroj:

Slovenský kouč K. Marko: "Teplice sú ašpirantom na titul"

Karol Marko: "Hráči Teplíc majú vysokú kvalitu aj z pohľadu toho, čo už v kariére dokázali. Vidlička hral za Wislu Krakov, Vachoušek za Olympique Marseille."

Hráči českého futbalového mužstva FK Teplice sa vďaka sobotňajšiemu víťazstvu 3:0 na ihrisku FK Příbram dostali so ziskom 25 bodov na čelo Gambrinus ligy. Lídrom českej najvyššej súťaže sa stali aj preto, že FK Baumit Jablonec odohrá svoj ligový duel proti Viktorii Plzeň až v pondelok 19. októbra.

Slovenský kormidelník "baníkov" vo farbách FK Příbram Karol Marko Tepliciam vedúcu pozíciu prognózoval už dávnejšie. Po sobotňajšom vzájomnom meraní síl nemusel 43-ročný rodák z Bratislavy na tomto názore nič korigovať. "Teplice na našej pôde ukázali vysokú hernú kvalitu. Preto sa nedivím, že sú v tabuľke tak vysoko. Dokonca si dovolím povedať, že ak budú pokračovať v takýchto dobrých výkonoch, sú jedným z ašpirantov na majstrovský titul," citoval v pondelok český denník Sport slová K. Marka.

"Ja mám v mužstve niekoľko talentovaných hráčov, ale tí ešte musia do kvality napríklad Pavla Verbířa z Teplíc dorásť. Ten už má na svojom konte čosi odohrané, veď má už 37 rokov," zdôraznil Marko a pokračoval: "Hráči Teplíc majú vysokú kvalitu aj z pohľadu toho, čo už v kariére dokázali. Vidlička hral za Wislu Krakov, Vachoušek za Olympique Marseille. Po kondičnej stránke sú tiež na vysokej úrovni, o čom svedčí ich štatistika druhých polčasov."

Podľa kouča Marka v kontexte českej najvyššej súťaže štýlom ako sa v súčasnosti prezentujú Teplice hrajú veľké mužstvá.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Příbram

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk