ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Baláž sa necíti ako prešovský hrdina
zdroj: joziva

Baláž sa necíti ako prešovský hrdina

Juraj Baláž: "Rozhodne sa necítim byť hrdinom, to by som musel mať v tomto zápase viac práce. Nula na našom konte inkasovaných gólov je zásluha celého mužstva."

Dôležitým momentom víkendového duelu 27. kola Corgoň ligy FC Nitra - Tatran Prešov (0:0) bola 24. minúta, keď hosťujúci brankár Juraj Baláž zlikvidoval pokutový kop skúsenému záložníkovi spod Zobora Miroslavovi Barčíkovi. {+r38458}Ten nariadil hlavný arbiter Vladimír Hriňák za ruku Jána Papaja v šestnástke Šarišanov.

"Rozhodne sa necítim byť hrdinom, to by som musel mať v tomto zápase viac práce. Počas 90 minút mi výdatne pomáhali všetci spoluhráči. Nula na našom konte inkasovaných gólov je zásluha celého mužstva," citovala slová 28-ročného J. Baláža internetová stránka prešovského klubu.

Urastený gólman, ktorý prišiel vlani v lete a s vedením Tatrana podpísal trojročný kontrakt, predtým neštudoval, kde skúsený 30-ročný Barčík zvykne strieľať z bieleho bodu. "O jeho penaltách som nič {+l28812}nevedel. Jednoducho som čakal do poslednej chvíle, čo urobí. Podľa toho som si zvolil pohyb smerom k ľavej žrdi," poznamenal J. Baláž a dodal: "Do konca zápasu zostávalo ešte vyše hodiny, o ničom nebolo rozhodnuté. Snažil som sa naďalej plne sústrediť na svoj výkon. Všetci sme však už od prvej minúty stretnutia verili, že v Nitre máme minimálne na remízu. Chceli sme dokonca vyhrať, toto už nevyšlo."

Juraj Baláž pôsobil v doterajšej kariére v slovenských kluboch FC Nitra, FC Spartak Trnava a MFK Topvar Topoľčany i v českých tímoch FK Tatran Prachatice a FK Sezimovo Ústí.

Najnovšie z klubu: Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk