ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Susko v paľbe kritiky, Prohászka chce český pas
zdroj:

Susko v paľbe kritiky, Prohászka chce český pas

Nepresvedčivé výkony českého prvoligového futbalového klubu Baník Ostrava, v ktorého drese pôsobia aj štyria slovenskí futbalisti Peter Németh, Kamil Susko, Marek Špilár a Martin Prohászka ohodnotil český denník Sport veľmi kriticky. Baník figuruje

Nepresvedčivé výkony českého prvoligového futbalového klubu Baník Ostrava, v ktorého drese pôsobia aj štyria slovenskí futbalisti Peter Németh, Kamil Susko, Marek Špilár a Martin Prohászka ohodnotil český denník Sport veľmi kriticky. Baník figuruje po jesennej časti s 15-timi bodmi na predposlednom mieste ligovej tabuľky. Vzhľadom na vyšší počet legionárov v klube sa údajne čerstvá posila z pražskej Sparty útočník Martin Prohászka usiluje o získanie českého občianstva.
Jedným z mála svetlých zjavov ostravského klubu bol podľa českých médií ich kapitán a slovenský reprezentant Peter Németh. "Na poste defenzívneho stredopoliara odvádzal kvalitné výkony. Často však musel hrať rolu špílmachra, ktorý Baníku veľmi chýba a to mu príliš nesedelo. Po poslednom jesennom zápase naznačil, že by chcel Ostravu opustiť, ale možno rovnako ako ďalší traja Slováci zostane," hodnotí denník Sport.
Na opačnom póle kritiky sa objavil brankár Kamil Susko, ktorý odchytal 14 zápasov a podával kolísavé výkony. Sport si na slovenskom reprezentantovi doslova "zgustol": "Prišiel s veľkou pompou ako jasná jednotka, ale nevyšiel mu snáď ani jeden zápas. Buď chytal priemerne, alebo ešte horšie. Je pravda, že za zlým mužstvom sa nechytá dobre, ale jeho výkonnosť je prinajmenšom zrovnateľná s Baránkom, takže peniaze, ktorá Baník za Suska zaplatil, boli vyhodené do vzduchu."

TASR

Odporúčame

Najnovšie z klubu: St. Mirren

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk