ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Baran v Žiline skončil, novým šéftrénerom mládeže Malura
zdroj:

Baran v Žiline skončil, novým šéftrénerom mládeže Malura

Novým šéftrénerom mládeže v slovenskom futbalovom klube MŠK Žilina sa stal Pavel Malura.

Novým šéftrénerom mládeže v slovenskom futbalovom klube MŠK Žilina sa stal Pavel Malura. Tridsaťsedemročný rodák z Ostravy nahradí na tomto poste od 1. januára 2009 Stanislava Barana, ktorý bol aj hlavným kormidelníkom staršieho dorastu Žiliny. Bývalý kouč slovenských mládežníckych reprezentačných výberov pracoval v klube spod Dubňa 1,5 roka. "Viac sme od neho očakávali v oblasti strategických rozhodovaní, nasmerovania systémov a dodržania určeného smeru," cituje denník Šport slová športového manažéra mládeže MŠK Pavla Holeščáka.{+r33715,150x188}

Pavel Malura sa vracia na slovenskú futbalovú scénu po necelých troch mesiacoch. Koncom septembra musel po 10. kole nútene skončiť v corgoňligovom klube FC Nitra. "Nečakal som, že ponuka príde práve zo Slovenska. Niečo som mal rozbehnuté v Česku i Poľsku, ale možnosť pracovať v Žiline ma oslovila. Po rozhovore so šéfom žilinského klubu Jozefom Antošíkom som si povedal, že môže ísť o zaujímavú robotu, a tak som ponuku prijal," uviedol pre Šport Pavel Malura a dodal: "Pri mládeži som pracoval približne pätnásť rokov, skúseností mám dosť. Momentálne sa zoznamujem so žilinským prostredím, od 1. januára nastupujem oficiálne na post šéftrénera mládeže MŠK. So žilinským vedením sme sa dohodli na trojročnej spolupráci."

Dorastencov Žiliny bude viesť do konca roka 2008 doterajší asistent Stanislava Barana, bývalý slovenský reprezentant Vladimír Labant. Nový tréner tohto výberu, ktorý začne svoje pôsobenie v MŠK tiež od Nového roka, by mal byť človek zo žilinskej "kuchyne."

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk