ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ružomberok sa s domácimi fanúšikmi rozlúčil bezgólovou remízou
zdroj:

Ružomberok sa s domácimi fanúšikmi rozlúčil bezgólovou remízou

Corgoň liga - 32. kolo: MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 0:0

Corgoň liga - 32. kolo:

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 0:0
ŽK: 79. J. Maslo - 30. Debnár, 58. T. Pančík, rozhodovali: Matúš - Schmidt, Cuninka, 1754 divákov

Zostavy:
Ružomberok: Hajdúch - Gallo, J. Maslo, J. Novotný, Laurinc - Pilár, P. Maslo (84. Kukoľ), Zošák, Božok (72. Lovás) - M. Bakoš, Števko (63. Sivčevič)
Banská Bystrica: Boroš - M. Pančík, Debnár, Poljovka, Kotrys - V. Gajdoš (62. Ľ. Vyskoč), T. Pančík (77. Strnad), Pečovský, Hučko (46. Kulík) - M. Ďuriš, Uškovič

Pod Čebraťom to bol dlho futbal bez správneho korenia. Obe mužstvá hrali len vo vlažnom tempe, bez väčšej nápaditosti a tak sa málo atraktívny dej odohrával zväčša len medzi šestnástkami. V prvom polčase mali mierne navrch domáci, pokusy Števka, Zošáka a M. Bakoša však skončili na pevných hradbách. Prvýkrát letela lopta do priestoru bránky až v 37. min, s Božokovou ďalekonosnou strelou z 20 m si Boroš bez problémov poradil. V záverečných minútach prvého dejstva boli o čosi aktívnejší vojaci, z mierneho tlaku však vyťažili len tri po sebe idúce rohové kopy.

Nudné futbalové predstavenie pokračovalo aj po prestávke. Mierny vzruch potom nastal v 59. min - Pilár sa ocitol s loptou v bezprostrednej blízkosti pred Borošom, no nemal dostatok času ani priestoru nebezpečnejšie vystreliť. S pribúdajúcimi minútami sa na trávniku množili fauly, hra sa ešte viac kúskovala a z tribún sa ozýval čoraz hlasitejší piskot. Nudu preťala až 72. min a v nej bomba Ďuriša po samostatnom prieniku, ktorú Hajdúch vyrazil. A potom sa znova pokračovalo "po starom". Oboch súperov z nemohúcnosti vyslobodil až konečný hvizd rozhodcu.

Hlasy:
Ladislav Jurkemík (tréner Ružomberka): "Dnes sme zápas odohrali zle. Chýbalo nám viac nasadenia a lepší pohyb. Asi sa chlapci prispôsobili teplému počasiu, už pred zápasom sa mu zrejme poddali. Hrali sme zle, v porovnaní so zápasmi s Košicami a Nitrou akoby sme nastúpili s iným mužstvom. Remíza je napokon spravodlivá."

Štefan Horný (tréner Banská Bystrica): "Som spokojný s našou defenzívou, naopak strácali sme veľa lôpt v útočnej fáze, čím sme sa pripravovali o šance. Bol to boj medzi šestnástkami, bez väčších šancí. Teplo hráčom uberalo sily a asi aj preto robili chyby. Bol to typický remízový zápas."

Fotogaléria zo zápasu:

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk