ProFutbal.sk ProFutbal.sk

DAC Dunajská Streda s novým trénerským duom
zdroj:

DAC Dunajská Streda s novým trénerským duom

Prvý tím tabuľky II. ligy - Západ vymenil prekvapivo trénerskú dvojicu Meszlényi - Németh, mužstvo povedú Fieber a Simon.

V mužstve DAC Dunajská Streda vymenili v utorok trénerskú dvojicu Tibor Meszlényi - Krisztián Németh kvôli slabým výkonom mužstva v posledných {+r24193}zápasoch. Mužstvo povedú jeho bývalí hráči Peter Fieber a Július Simon.

„Napriek nášmu postaveniu na čele tabuľky cítime, že sa mužstvo dostalo do útlmu a jeho výkony vykazujú klesajúcu tendenciu. Sklamali nás nielen prehry v posledných dvoch stretnutiach, ale aj hra, preto sme sa rozhodli konať. Dnes sme sa poďakovali Tiborovi Meszlényimu a Krisztiánovi Némethovi za ich prínos a takmer ročné účinkovanie na lavičke mužstva, rozišli sme sa veľmi koretne,“ vyjadril sa k zmenám v dunajskostredskom klube jeho prezident František Patasi a pokračoval: „Do konca sezóny sme na ich miesto menovali dvojicu Fieber – Simon, ktorí mužstvo povedú od zajtrajšieho tréningu. Tento výber je odrazom našej filozofie postaviť klubovú štruktúru na našich bývalých hráčoch. Navyše, napriek mladému veku ide o trénerov s bohatými, aj medzinárodnými skúsenosťami, sú to rešpektované osobnosti. Očakávame od nich, že dokážu mužstvu vrátiť víťaznú mentalitu, prebudia tých hráčov, ktorí dlhodobo podávajú výkony pod svoje možnosti, a spoločnými silami dosiahneme svoj cieľ, ktorým je návrat do 1. ligy.“

Krsztián Németh zostáva aj naďalej členom hráčskeho kádra. Tibor Meszlényi zobral svoje odvolanie s miernym nepochopením, avšak profesionálne. „Je určite raritou, keď trénera mení mužstvo, ktoré je na čele tabuľky, ja sa ale na nikoho nehnevám a trochu som s touto alternatívou aj počítal. Samozrejme, nie je mi to jedno, od nedokončenej roboty odchádzam po prvý raz počas mojej trénerskej kariéry, ale ak má tento krok napomôcť k postupu, budem prvý v rade gratulantov. Ďakujem za šancu trénovať v Dunajskej Strede a v boji o návrat do 1. ligy držím palce. Po dnešnom tréningu som sa s chlapcami lúčil slovami, že chýba jeden impulz, ktorý ich naštartuje. Som presvedčený, že ak porazia Pezinok, vrátia sa na víťaznú cestu,“ {+l24509}povedal na klubovej stránke mužstva zo Žitného ostrova Meszlényi.

Už bývalý kouč prevzal kormidlo v tíme v lete 2007 a dosiahol s ním v 25 ligových a troch pohárových dueloch bilanciu 16 víťazstiev, 4 remíz a 8 prehier.

Peter Fieber oslávi v piatok 44. narodeniny, v drese Dunajskej Stredy v rokoch 1986 – 1996 odohral 191 stretnutí. V roku 2005 zasadol prvýkrát na lavičku ako tréner DAC-u a sedel na nej v 21 zápasoch.

O rok neskôr ako Fieber započal svoje hráčske pôsobenie v tíme Július Simon. Odohral tu 155 súbojov vrátane tých z roku 2004, keď pôsobil v juhoslovenskom klube ako hrajúci asistent trénera.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk