Dráma v závere Serie A: K prehre Interu Miláno "prispel" aj Greško fatálnou chybou
zdroj:

Mimoriadne dramatický priebeh malo záverečné 34. kolo najvyššej talianskej futbalovej ligy. Z trojice kandidátov (Inter Miláno, Juventus, AS Rím) si napokon majstrovský titul vybojoval Juventus Turín, ktorý zdolal Udinese 2:0. ´Stará dáma´ o svojom

Mimoriadne dramatický priebeh malo záverečné 34. kolo najvyššej talianskej futbalovej ligy. Z trojice kandidátov (Inter Miláno, Juventus, AS Rím) si napokon majstrovský titul vybojoval Juventus Turín, ktorý zdolal Udinese 2:0. ´Stará dáma´ o svojom triumfe rozhodla už v úvode stretnutia, keď sa presadili obaja kanonieri "zebier". Najskôr v 2. minúte pálil Trezeguet a o deväť minút neskôr sa presadil aj Del Piero. Najhorúcejší favorit na zisk titulu Inter Miláno napokon nezvládol veľký tlak a zakopol na pôde rímskeho Lazia. Pod prehru modročiernych sa podpísal i slovenský reprezentant Vratislav Greško, ktorý v 45. minúte za stavu 2:1 pre hostí spravil fatálnu chybu, keď chcel hlavou poslať loptu gólmanovi Toldovi, jeho zámer však vystihol český stredopoliar Karel Poborský a svojím druhým gólom stretnutia vyrovnal na 2:2. Po zmene strán pridali domáci ešte dva góly a zaslúžene triumfovali.
"Celý tím stratil hlavu. Sme veľmi sklamaní, ale taký je futbal. Bol som veľmi nervózny, najmä v druhom polčase. Mali sme byť viac pokojní, ale v záverečných 45 minútach sme boli pod tlakom," konštatoval tréner Interu Hector Cuper. Juventus získal ligový primát po troch rokoch (naposledy 1999). Účasť v nasledujúcom ročníku Ligy majstrov si okrem Juventusu zabezpečili i AS Rím (I. fáza), Inter Miláno (kvalifikácia) a AC Miláno (kvalifikácia). Miestenku do Pohára UEFA si zabezpečili Chievo Verona, Lazio a Parma. Do Serie B zostupuje štvorica Verona, Lecce, Fiorentina a Benátky.

C 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.