ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ján Ďurica najlepším vľavo hrajúcim stopérom ruskej ligy
zdroj:

Ján Ďurica najlepším vľavo hrajúcim stopérom ruskej ligy

Slovenský futbalový reprezentant Ján Ďurica v ankete zástupcov klubov členom ideálnej jedenástky najvyššej ruskej súťaže 2007

Brankár Kamil Čontofalský a obranca Martin Škrtel síce v najvyššej ruskej futbalovej súťaži získali v sezóne 2007 (systém jar - jeseň) majstrovský titul ako členovia kádra Zenitu Petrohrad, ale prestížnejším individuálnym ocenením sa môže pochváliť zadák Ján Ďurica zo Saturnu Moskovská oblasť. Dvadsaťpäťročný rodák z Dunajskej Stredy bol totiž zaradený medzi 33 najlepších hráčov ligy (po troch na každom poste) a dokonca bol na základe hlasovania zástupcov všetkých 16 klubov zvolený za najlepšieho vľavo hrajúceho stopéra. Z piateho mužstva v tabuľke sa do výberu dostali aj český gólman Antonín Kinský (prvý medzi troma žrďami), pravý záložník Alexej Ivanov a defenzívny stredopoliar Alexej Igonin (zhodne tretie miesto).

Bývalý hráč DAC-u a Artmedie Petržalka J. Ďurica nazbieral 18 hlasov a nechal za sebou Rakúšana Martina Stranzla zo Spartaka Moskva a belgického Petrohradčana Nicolasa Lombaertsa. Výsledky ankety schválili členovia výkonného výboru Ruského futbalového zväzu. "Takéto vysoké ocenenie ma veľmi potešilo. Vôbec som s takým niečím nerátal, takže je to naozajstná senzácia," povedal J. Ďurica pre internetovú stránku svojho tímu. Reprezentant SR momentálne laboruje so stehenným svalom, pre toto zranenie absentoval v novembrových stretnutiach kvalifikácie o postup na ME 2008 a zotavuje sa na Slovensku. "Podstupujem individuálny rehabilitačný program v domácom prostredí. Dovolenku trávim s rodinou a priateľkou. Moji najbližší i kamaráti mi počas celého roka veľmi chýbajú, takže si to teraz kompenzujem. Zrejme ku koncu oddychového obdobia odcestujem na hory," uviedol J. Ďurica a vyjadril sa aj k téme možného odchodu z mesta Ramenskoje, kde Saturn sídli: "V podstate nie je o čom hovoriť. Kontrakt mám ešte na dva roky." O spoluhráča krajanov Petra Petráša a Martina Jakubka v ostatných týždňoch javili záujem moskovské tímy Lokomotiv i Spartak, spomenutý Zenit i francúzske mužstvo Girondins Bordeaux, ale vedenie klubu označilo aj položku 6 až 7 miliónov eur odstupného za nepostačujúcu, čo pre agentúru SITA potvrdil Ďuricov zástupca Karol Csontó zo spoločnosti Stars and Friends Slovakia.

Najlepšia jedenástka najvyššej ruskej futbalovej súťaže 2007 podľa hlasovania zástupcov klubov:
Kinský (Saturn Moskovská oblasť) - B. Ivanovič (Lokomotiv Moskva), Ignaševič (CSKA Moskva), J. Ďurica (Saturn), A. Berezuckij (CSKA) - Timoščuk (Zenit Petrohrad) - Krasič (CSKA), Zirjanov (Zenit), Žirkov (CSKA) - Vagner Love (CSKA), Aršavin (Zenit)

Najnovšie z ligy: Rusko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk