ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Strata bodov proti Islandu mrzí, Kamenár ako na rybačke
zdroj:

Strata bodov proti Islandu mrzí, Kamenár ako na rybačke

Peter Pekarík (kapitán SR "21"): "Na takomto teréne, keď dvakrát vyhrávame, si to nesmieme takto nechať uniknúť pomedzi prsty"

Piatkové úvodné vystúpenie slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov v 7. kvalifikačnej skupine o postup na ME 2009 hráčov tejto vekovej kategórie proti Islandu (2:2) v Senci poznačili nepriaznivé poveternostné podmienky. Po skončení stretnutia sa na tom svorne zhodli protagonisti tohto duelu. Fyzicky náročné predstavenie na teréne, ktorý za regulárny považovali azda len rozhodcovia stretnutia, vyhovoval viac severanom. "Som presvedčený, že nehovorím len za seba, ale za celé mužstvo. Ihrisko bolo katastrofálne. Na tom sa futbal hrať nedal, bolo to o bojovnosti a o šťastí. Bohužiaľ, vedenie sme neudržali," okomentoval kvalitu trávnika obranca Michal Jonáš.

Zápas veľa futbalovej kvality neponúkol, hráči museli bojovať o každú loptu. Technika a kombinačná hra neboli v Senci potrebné, zápas sa zredukoval v podstate len na nakopávanie a čakanie na vhodný odraz. "Myslím si, že keby sa duel odložil a odohral neskôr na regulárnom ihrisku, bol by to futbal. Potom by sme mohli ukázať aj naše prednosti," zhodnotil stretnutie gólman slovenského výberu Ľuboš Kamenár a ďalej pokračoval: "Na takomto teréne musí brankár len vyrážať lopty do strán a čo najďalej od seba, pretože chytať sa to nedá - je to ako by ste lapali rybu. V takýchto podmienkach som hral už viackrát, na Slovensku je to asi bežná vec."

Smutnou postavou v tíme Slovenska bol obranca Ján Maslo, ktorý mal prsty v oboch góloch Islanďanov a v zápase utrpel i menšie zranenie. "Pri prvom góle to určite bola moja chyba, nemal som faulovať. V druhom prípade ma súper nastrelil, možno to bola aj ruka. Lopta sa potom odrazila k ich ďalšiemu hráčovi a ten vyrovnal," povedal hráč MFK Ružomberok. Napriek tomu, že Maslo po zápase s obviazanou nohou kríval, verí, že v utorok proti Rakúsku nastúpi: "V závere mi súper stúpil na nohu, mám tam niečo natiahnuté, ale dúfam, že do utorňajšieho zápasu budem v poriadku."

Napriek zložitým podmienkam hráči s výsledkom spokojní neboli, doma s Islandom túžili vyhrať. "Na takomto teréne, keď dvakrát vyhrávame, si to nesmieme takto nechať uniknúť pomedzi prsty," povedal pre agentúru SITA kapitán mladých Slovákov Peter Pekarík. Obranca MŠK Žilina však priznal, že ak by sa poveternostná situácia nezmenila, mohol by terén, ktorý v piatok viac hral do karát Islanďanom, v utorok vyhovovať reprezentantom s dvojkrížom na prsiach. "Rakúšania budú patriť k favoritom našej skupiny. Mládežnícky futbal tam v poslednom čase išiel rapídne hore, asi tam budú aj niektorí hráči z dvadsiatky, ktorá hrala na tohtoročných majstrovstvách sveta," dodal Pekarík.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko 21

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

HOKEJ.sk