ProFutbal.sk ProFutbal.sk

SR "21" chce víťazstvo, P. Maslo nahradil Hlohovského
zdroj:

SR "21" chce víťazstvo, P. Maslo nahradil Hlohovského

Jozef Barmoš (tréner SR "21") ponúkol recept na Islanďanov: "Pokúšať sa o presnú kombinačnú hru smerom dopredu a pohotové a presné zakončenie"

Slovenských futbalových reprezentantov do 21 rokov čaká v piatok 7. septembra ostrý štart kvalifikačných bojov v 7. skupine o postup na majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie v roku 2009. Zverenci trénera Jozefa Barmoša privítajú na štadióne Národného tréningového centra Slovenského futbalového zväzu (NTC SFZ) v Senci o 19.00 h rovesníkov z Islandu a ich cieľ v tomto stretnutí je jednoznačný - víťazstvo.

"Chceli by sme sa do tejto kvalifikácie úspešne odraziť. Nebude to však vôbec jednoduché, pretože v kádri súpera je zopár výrazných jednotlivcov. My sa budeme predovšetkým pokúšať o presnú kombinačnú hru smerom dopredu a pohotové a presné zakončenie. Navyše, budeme musieť byť bezchybní v zadných radoch, aby sme neposkytli Islanďanom žiadnu šancu na skórovanie," povedal pre agentúru SITA pred štvrtkovým predpoludňajším tréningom 53-ročný kormidelník SR "21".

Náhla zmena počasia do menšej miery prekazila plány aj slovenským mládežníkom. "V stredu sme museli korigovať večerný tréning. Bol o dosť kratší a navyše sme nemohli uskutočniť všetky naplánované činnosti. Preto sme sa snažili predovšetkým zoznámiť sa s prostredím a osvetlením. Dnes by sme mali absolvovať len dopoludňajšiu tréningovú jednotku, no už teraz mám informácie, že terény sú značne podmočené, takže možno dôjde k ďalším zmenám programu. Popoludní sa však určite uskutoční videorozbor zápasu Island - Cyprus, ktorý sa uskutočnil 22. augusta a skončil sa víťazstvom hostí 1:0. Výsledok však vôbec neodráža dianie na trávniku, pretože domáci boli celé stretnutie lepším tímom a inkasovali len z jednej štandardky. Island tak má už za sebou vstup do tejto kvalifikácie, nás to ešte len čaká," nechal sa počuť Jozef Barmoš.

Bývalý 52-násobný reprezentant Československa musel po povolaní Vratislava Gajdoša namiesto zraneného Erika Grendela urobiť vo svojom kádri ďalšiu vynútenú zmenu. "Filip Hlohovský musel pre vážne rodinné problémy odcestovať domov. Vzápätí sme zavolali Petra Masla z MFK Ružomberok, ktorý sa k nám pripojil v stredu večer a dnes by sa už mal s mužstvom zapojiť do tréningového procesu," vysvetlil J. Barmoš, ktorému táto dvojvýmena príliš nenaštrbila zostavovanie základnej jedenástky na piatkový duel: "Aj keď treba povedať, že s Erikom Grendelom som pred jeho zranením ešte tak trochu uvažoval do základu. Teraz musím vychádzať zo súčasného hráčskeho stavu. Definitíva o zostave padne až po piatkovej rozcvičke, môžem však prezradiť, že až na dva posty v nej mám jasno."

Okrem Islandu čaká reprezentáciu SR "21" v tomto kvalifikačnom termíne ešte jedno stretnutie - v utorok 11. septembra sa mladí Slováci stretnú o 18.00 h rovnako v NTC SFZ v Senci s rovesníkmi z Rakúska. Okrem spomenutých tímov (Slovensko, Island, Cyprus a Rakúsko) je posledným piatym účastníkom 7. kvalifikačnej skupiny Belgicko, do baráže o účasť na ME "21" postúpia víťazi desiatich základných skupín a štyria najlepší z druhých miest. Žreb rozdelí túto štrnástku na sedem dvojíc, ktorá bude systémom doma-vonku bojovať o miestenky na záverečný kontinentálny turnaj v roku 2009. Istú účasť má zatiaľ iba organizátor zo Švédska.

Aktualizovaná 18-členná nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na blížiace sa dva zápasy kvalifikácie ME 2009 proti Islandu (v piatok 7. septembra o 19.00 h v Senci) a Rakúsku (v utorok 11. septembra o 18.00 h tiež v NTC SFZ v Senci):
Brankári: Ľuboš Kamenár (Artmedia Petržalka), Tomáš Košický (Inter Bratislava).
Obrancovia: Michal Jonáš (Slovan Liberec/ČR), Peter Pekarík (MŠK Žilina), Ján Maslo (MFK Ružomberok), Lukáš Džogan (MFK Košice), Martin Tóth (FC Nitra).
Stredopoliari: Ivan Lišivka (MFK Košice), Juraj Kucka (MFK Ružomberok), Matej Ižvolt (Slovan Bratislava), Peter Maslo (MFK Ružomberok), Patrik Mráz (Artmedia Petržalka), Vratislav Gajdoš (Artmedia Petržalka), Lukáš Opiela (FC Tescoma Zlín/ČR).
Útočníci: Pavol Pilár (MFK Ružomberok), Tomáš Majtán (Inter Bratislava), Erik Jendrišek (1. FC Kaiserslautern/Nem.), Pavol Jurčo (MFK Košice).

Náhradníci:
Brankári: Roman Smieška (MFK Ružomberok), Lukáš Hroššo (FC Nitra).
Hráči v poli: Martin Nosek (ZTS Dubnica), Roman Gergel (AS Trenčín), Ondrej Čurgali, Miloš Šimončič (obaja FC Nitra), Ivan Janek (Slovan Bratislava), Ľuboš Hanzel (Spartak Trnava), Erik Čikoš (Inter Bratislava), Zoltán Harsányi (Bolton Wanderers/Angl.), Ján Nemček (FC Senec), Lukáš Janič (MFK Košice).

Realizačný tím:
hlavný vedúci: Štefan Sapár
hlavný tréner: Jozef Barmoš
asistenti trénera: Jozef Vukušič, Viliam Hyravý, Roland Praj
technický vedúci: Peter Palenčík
lekár: MUDr. Pavel Malovič
fyzioterapeut: Pavel Purdek
fyzioterapeut - masér: Rastislav Záhorský
masér - kustód: Viliam Kalman

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko 21

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

HOKEJ.sk