ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Za Brezovana ponúka Wolverhampton 300 000 libier
zdroj: www.1fcbrno.cz

Za Brezovana ponúka Wolverhampton 300 000 libier

Wolverhampton Wanderers ponúka Swindon Townu za 27-ročného slovenského brankára Petra Brezovana odstupné 300 000 libier

Podľa anglického denníka Daily Mirror dostal slovenský futbalový brankár Peter Brezovan, momentálne hráč účastníka tretej najvyššej futbalovej súťaže Swindon Town, ponuku na prestup od druholigového Wolverhampton Wanderers. "Vlci" vraj za 27-ročného gólmana ponúkajú jeho súčasnému zamestnávateľovi 300 000 libier.

Brezovan prišiel na štadión The County Ground v lete minulého roka na hosťovanie z 1. FC Boby Brno a v marci podpísal s tímom dvojročný kontrakt. V ligovom stretnutí 14. októbra 2006 s Grimsby Town pribrzdila rozlet tohto bývalého reprezentanta SR do 21 rokov zlomenina ruky. Brezovan odohral po zranení zatiaľ iba jeden súťažný zápas, v ktorom jeho tím v 1. kole Ligového pohára vypadol z ďalších bojov s favorizovaným Charltonom (0:2).

"Veľmi dlhý čas som bol mimo hry, teraz je to však už za mnou. Tvrdo som pracoval na tom, aby som sa mohol vrátiť. Momentálne sa cítim výborne. Leto som strávil doma na Slovensku s rodinou a priateľmi, takže som veľmi dobre naladený. Mojím cieľom je teraz vybojovať si miesto v A-tíme," nechal sa počuť v júli niekdajší brankár Vinohradov Bratislava, ŠKP Devín, Slovana Břeclav, 1. HFK Olomouc a Interu Bratislava.

Po stabilných výkonoch Phila Smitha v bránke Swindonu by Brezovan o post brankárskej jednotky musel tvrdo bojovať, možný prestup preto naberá reálnejšie kontúry. Odstupné za slovenského brankára by navyše klubu poskytlo financie na posilnenie kádra.

Najnovšie z klubu: Wolwes

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk