ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Tréner Spišiakov by chcel vrátiť čas
zdroj:

Tréner Spišiakov by chcel vrátiť čas

"Úprimne hovorím, že situáciu, keď došlo k jeho zraneniu, si dodnes vyčítam. Keby sa dal vrátiť čas, rozhodol by som sa pri striedaní pre iného hráča"

Ako sme už informovali, v stretnutí II. ligy skupiny Východ medzi Spišskou Novou Vsou a Teslou Stropkov došlo v 70. k nepríjemnej udalosti, keď brankár hosťujúceho tímu, Tomáš Jenčo, musel byť prevezený do nemocnie. Stalo sa tak po zákroku mladého útočníka Spišiakov Richarda Kluberta. Obzvlášť sklamaný z tohto incidentu bol tréner domáceho mužstva Vladimír Gombár, ktorý je odchovancom stropkovského futbalu. Pripomeňme, že Jenčo okrem tržných rán, zlomeného nosa a zlomenej čeľusti musí zápasiť aj s pretrvávajúcimi bolesťami hlavy.

"Tomáša poznám ešte ako malého chlapca, keď chodil na naše tréningy s otcom, a preto jeho kariéru a prvé futbalové úspechy veľmi pozorne sledujem. Úprimne hovorím, že situáciu, keď došlo k jeho zraneniu, si dodnes vyčítam. Keby sa dal vrátiť čas, rozhodol by som sa pri striedaní pre iného hráča. Ako tréner som totiž poslal do hry chlapca, ktorý za nás ešte nehral a z toho dôvodu chcel ukázať, že do zostavy patrí. Myslím si, že v prípade jeho zákroku zohrala rozhodujúcu úlohu premotivovanosť. Som presvedčený, že dnes by náš útočník riešil celú situáciu inak a určite by pribrzdil. Jeho atak na Tomáša som mu v šatni dosť rázne vytkol, ale videl som i na ňom, že ho to vzalo. Zmiešané pocit som mal tiež zo slov nášho kapitána R. Sirka, no aj v jeho prípade verím, že na druhý deň po zápase a opadnutí emócií by už reagoval inak. Aj touto cestou by som chcel Tomášovi popriať skoré uzdravenie a verím, že s futbalom ho ešte čakajú mnohé veľmi príjemné chvíle," uviedol Vladimír Gombár.

"Každý, kto sa zaujíma o futbal, vie, že som Stropkovčan. Uvedomujem si, že v tejto chvíli môžem u niekoho vyzerať ako človek, ktorý nahuckal svojich hráčov proti Stropkovu. Opak je však pravdou, pretože aj pred naším vzájomným zápasom som vyzdvihol mladý kolektív hostí, ktorý vzišiel z veľmi dobrej práce v klube s mládežou. Za nás môžem povedať, že sme sa chceli presadiť iba skúsenosťami, ale z herného hľadiska by som stretnutie ohodnotil ako slabé, o čo sme sa pričinili predovšetkým my našou vlastnou hrou. Najmä v domácom prostredí bojujeme s nemohúcnosťou presadiť sa v útočnej fáze a inak to nebolo ani proti Stropkovu," dodal pre denník Korzár Vladimír Gombár.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Spišská Nová Ves

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

HOKEJ.sk