ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Včera krátko pred polnocou podpísal Šuchančok zmluvu s Akratitosom Atény
zdroj:

Včera krátko pred polnocou podpísal Šuchančok zmluvu s Akratitosom Atény

Po stredopoliarovi Mariánovi Ľalíkovi (Panionios Atény - ročná zmluva s následnou dvojročnou opciou - údajne za 100 000 nemeckých mariek, t. j. cca 2 mil. Sk) odchádza do Grécka z mužstva dvojnásobného slovenského futbalového majstra

Po stredopoliarovi Mariánovi Ľalíkovi (Panionios Atény - ročná zmluva s následnou dvojročnou opciou - údajne za 100 000 nemeckých mariek, t. j. cca 2 mil. Sk) odchádza do Grécka z mužstva dvojnásobného slovenského futbalového majstra Interu Bratislava definitívne aj dlhoročný kapitán žlto-čiernych, obranca Marián Šuchančok (nar. 13.7. 1971). Tridsaťročný slovenský futbalový reprezentant, ktorý v najvyššej súťaži odohral za Bardejov a mužstvo z Pasienkov spolu 211 zápasov a strelil v nich aj 19 gólov, podpísal po absolvovaní kompletnej lekárskej prehliadky (ergonometria, krvné testy) v pondelok krátko pred polnocou trojročnú zmluvu s nováčikom najvyššej gréckej súťaže Akratitosom Atény.
"Kontrakt znie od 1. januára 2002 do 31. decembra 2004. S podmienkami by mali byť spokojné všetky tri zainteresované strany - oba kluby i samotný hráč, ktorému by sa v Interi končila zmluva 30.6. 2002. Z finančných záležitostí môžem prezradiť, že Šuchančokov prestup bol ´drahší´ ako ten Ľalíkov. Tréner Efstathios Stathopoulos chce mať Mariána čo najskôr vo svojom tíme, veď už 13. januára nastúpi Akratitos v ligovom dueli proti mužstvu PAOK Solún. So Šuchančokom, ktorého po prvý raz videli zástupcovia jeho nového zamestnávateľa v prípravnom dueli slovenskej reprezentácie s Gréckom na Rhodose v novembri 2000 a sledovali ho v akcii aj vo farbách žlto-čiernych, sa počíta v tíme na miesto libera, keďže klub hráva na troch obrancov s dvoma predstopérmi," povedal v utorok pre agentúru SITA priamo z Atén Jozef Červenka, asistent licenčného manažéra FIFA Juraja Vengloša a dodal:
"Marián už zostane v Grécku. Zatiaľ v hoteli, do 20. januára mu však vedenie aténskeho klubu prisľúbilo byt a novučičký automobil Hyundai. Potom by mal priletieť na Slovensko, doriešiť formality a vrátiť sa s rodinou späť do Atén." Akratitosu patrí po desiatich kolách v I. gréckej lige v 14-člennej tabuľke zatiaľ 11. priečka s 9-timi bodmi, v mužstve sú okrem Šuchančoka aj dvaja hráči z Litvy a jeden futbalista z Nemecka.
"Vedenie tímu má pohárové ambície a chce útočiť na umiestnenie v Pohári UEFA. Prestupový termín sa končí v Grécku 31. januára, Akratitos má záujem ešte angažovať útočníka z Európy," dodal J. Červenka.

© 2001, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk