ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šinglár prvý krát v reprezentácii
zdroj:

Šinglár prvý krát v reprezentácii

Prehru v Tepliciach Peter Šinglár nestihol ani len stráviť. Dnes už odohrá svoju reprezentačnú premiéru proti Bulharom. Mnohých hráčov na zraze videl prvý krát.

Dnes štadión Pod Dubňom v Žiline nezažije iba premiéru nového trénera Jána Kociana. Prvý krát sa v reprezentačnom drese predstaví aj opora zadných radov Slovana Liberec, býval hráč Ličartoviec Peter Šinglár.

{+r11516,150x188}Aj keď Peter nemá skúsenosti s reprezentačným dresom, už nepatrí medzi najmladších. Tento pravý obranca má už dvadsaťsedem rokov, niektorých hráčov z reprezentácie ani nepozná. Známi mu budú ale z pôsobenia na Slovensku, alebo Česku Filip Hološko, Marek Sapara, ale aj Maroš Klimpl.

Viac krát upozorňoval v drese českého majstra svojimi skvelými výkonmi aj Dušana Galisa, reprezentačnej pozvánky sa dočkal ale až pod novým kormidelníkom Jánom Kocianom. "Bol to môj prvý kontakt s novým lodivodom reprezentácie. Ťažko súdiť na základe úvodných informácií, ale chcem dokázať, že sa nezmýlil, keď si ma vybral a rád by som zostal v hľadáčiku čo najdlhšie. Začína sa nová etapa budovania štátneho výberu a ja si cením, že som pri tom. Trému nemám, no uvedomujem si poctu, aká sa mi ušla. Verím, že ak prípadne vybehnem na ihrisko, nebudem príliš nervózny," povedal Peter Šinglár, ktorý nastúpil na turnaji ligových výberov v Portugalsku. Tréner Kocian sa nechal počuť že debutant odohrá minimálne jeden polčas, čo Petra veľmi potešilo.

Peter Šinglár si získal uznanie odborníkov práve v Liberci, kde pravidelne nastupuje. V reprezentácii to má však ale ťažké. Konkurencia na post pravého obrancu je silná. Pod Galisom dostával zväčša šancu na tento post hráč Sparty Praha Radoslav Zabavník, neskôr Peter Petráš, zverenec Vladimír Weissa v Saturne Moskovská Oblasť. Medzi náhradníkmi sa pravidelne ocitol náš najlepší pravý obranca ligy podľa hlasovania odborníkov Čišovský.

Šinglárovmu Libercu sa ale momentálne nedarí ani v lige, ani v Pohári UEFA. "Dúfam, že na mužstvo sadla len menšia kríza, ktorá nepotrvá dlho. Inkasovali sme v uplynulých zápasoch veľa gólov a málo sme nastrieľali. Takže atmosféra v šatni je búrlivejšia, lebo máme iné predstavy. Musíme sa s tým vyrovnať. Ospravedlnením nemôže byť ani to, že máme nabitý program, hráme zápasy v medzinárodnej i domácej súťaži. Len silný kolektív si s tým vie poradiť a my musíme dokázať, že sme naozaj vnútorne vyspelí," povedal pre denník Korzár novopečený reprezentant, ktorý sa ešte nestretol v súboji s hráčmi, ktorí su v bulharskej reprezentácii. Ich sily si je ale vedomý.

Najnovšie z kategórie: MS 2010 - JAR

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk