ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mediálne "prekáračky" Wengera s Fergusonom uzavrel Thierry Henry elegantne
zdroj:

Mediálne "prekáračky" Wengera s Fergusonom uzavrel Thierry Henry elegantne

V zápase Ligy majstrov Arsenal - Mallorca (3:1) dal tretí gól domácich Thierry Henry. Jeho zásah do čierneho znamenal pre Gunners postupovú definitívu a tréner Arsene Wenger povedal na adresu francúzskeho reprezentanta iba samé chvály. "Podľa

V zápase Ligy majstrov Arsenal - Mallorca (3:1) dal tretí gól domácich Thierry Henry. Jeho zásah do čierneho znamenal pre Gunners postupovú definitívu a tréner Arsene Wenger povedal na adresu francúzskeho reprezentanta iba samé chvály.
"Podľa môjho názoru je Thierry momentálne najlepším útočníkom v Európe," zhodnotil Henryho formu z posedných týždňov Wenger. Zakontroval tým kolegovi na lavičke Manchestru United Alexovi Fergusonovi. Sir Alex totiž bezprostredne po výhre jeho tímu nad OLympiakosom Pireus (3:1) tvrdil, že Holanďan Ruud Van Nistelrooy, jeden z jeho zverencov, nemá medzi útočníkmi rovného.
"V tomto nemôžem s Fergusonom súhlasiť," neskryte oponoval Sirovi Alexovi Wenger a dodal:
"Obaja sú nepochybne skvelí útočníci, ale Thierry je absolútna špička. Top trieda."
Wenger vlieval Henrymu sebadôveru aj v ťažkom období, kedy sa kanonierovi tmavej pleti absolútne nedarilo. Teraz zbiera sladké ovocie. Wenger sa rozhodol veriť, že Henryho talent sa musí prejaviť, podržal ho a sám útočník viackrát zdôraznil, že to trénerovi nezabudne a bude mu vždy vďačný. Henryho prínos pre tím Arsenalu je teraz nespochybniteľný, Francúz dáva dôležité góly v anglickej lige aj v Lige majstrov.
"Postupom do druhej fázy sme veľa získali. Naša skupina bola omnoho vyrovnanejšia, než si mnohí mysleli." Skonštatoval Arsene Wenger spokojne. Jeho zverenci sa nemusia zaujímať o ostatných súperov v skupine, práve Henryho gól proti Mallorce znamenal, že v prípade rovnosti bodov so Španielmi skončí vyššie v tabuľke Arsenal. Na pôde súpera prehral 1:2 a vo dvoch vzájomných súbojoch je s Mallorcou v pluse. Mimochodom, bol to už 13. gól Henryho v tejto sezóne a stačil mu na to rovnaký počet zápasov. Priemer 1 gól na stretnutie je v dnešných časoch raritou.
O akcii, vedúcej k rozhodujúcej strele do siete Mallorcy Wenger prezradil:
"Našťastie obrana súpera na chvíľku pozabudla na Thierryho, nechala mu dostatok priestoru na únik. Keď bežal sám v ústrety súperovmu brankárovi, nikto z nás nepochyboval, že šancu premení. Urobil to dokonale a potvrdil, že sa v koncovke výrazne zdokonalil."
Henrymu už patrí v Arsenale jeden cenný primát, so 17 - timi gólmi v 31 zápasoch európskych súťaží je najlepším strelcom v celej histórii klubu. Dokonca aj legenda z Highbury Ian Wright dala o dva menej. A ako prežíval sekundy pred gólovou "placírkou" sám Thierry Henry?
"Prvé čo ma napadlo, bolo, že loptu prihrám Robertovi Piresovi. Bol som si absolútne istý, že to bude najlepšie riešenie. V poslednej chvíli som sa však rozhodol strieľať sám a urobil som správne."
Nuž a raketový Thierry zaujal k prekáračkám Fergusona s Wengenom prezieravo - diplomatický postoj:
"V mojich očiach je van Nistelrooy výnimočný útočník, rovnako ako Raul z Realu Madrid. Je to dobré, ak sa moje meno spomína spolu s nimi."
(ds - bet)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Mallorca

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

HOKEJ.sk