Súper Artmedie Espanyol prehral gólom Maxiho Lopeza
zdroj:

Espanyol Barcelona prehral v nedeľňajšom stretnutí 4. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže na pôde Realu Mallorca 0:1 (0:0)

Espanyol Barcelona, súper slovenského vicemajstra Artmedie Bratislava v 1. kole Pohára UEFA 2006/07 (prvé stretnutie na Tehelnom poli sa skončilo vo štvrtok 14. septembra remízou 2:2, odveta je na programe 28. septembra o 21.30 SELČ v katalánskej metropole), prehral v nedeľňajšom stretnutí 4. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže na pôde Realu Mallorca 0:1 (0:0).

"Pericos" (papagáje) tak majú na svojom konte stále len tri body a v aktuálnej tabuľke Primera Division figurujú až na 17. priečke, keď horšie sú na tom už len Athletic Bilbao, Real Sociedad San Sebastian a Racing Santander.

Stretnutie začali lepšie domáci, keď už v 14. min mal šancu Jonas, výborným obranným zákrokom sa však blysol Lacruz. Ten istý hráč sa v dobrej pozícii ocitol aj o šesť minút neskôr, no jeho strelu z 10 metrov zlikvidoval Kameni. V 25. min vystrčili rožky aj hostia, hlavička Tamuda však smerovala len nad bránku. Po bezgólovom prvom dejstve mohol ísť po zmene strán do vedenia menej slávny barcelonský tím, no hlavička Jarquea zo šiestich metrov skončila tesne vedľa.

Rozuzlenie napokon prišlo v 76. min, keď striedajúci argentínsky reprezentant Maxi Lopez využil výborný center Jankoviča z ľavej strany a z piatich metrov rozhodol o držiteľovi troch bodov. O dve minúty prišiel pre finalistu Pohára UEFA z roku 1988 ďalší úder, keď musel po druhej žltej karte opustiť ihrisko Riera. V zostávajúcich momentoch sa na konečnom skóre 1:0 v prospech domácich už nič nezmenilo.

Real Mallorca - Espanyol Barcelona 1:0 (0:0)
Gól: 76. Maxi Lopez, ŽK: 91. Ibagaza - 14. Luis Garcia, 16. Riera, 30. El Yaagoubi, 39. Jonatas, 55. Tamudo, ČK: 78. Riera (Espanyol) po dvoch ŽK, rozhodoval: Javier Turienzo Alvarez, 15 000 divákov

Zostava Espanyolu: Kameni - Velasco, Jarque, Lacruz, El Yaagoubi - Moisés, Jonatas (67. E. Costa), Rufete (81. W. Pandiani), Riera - Luis García, Tamudo (59. Coro)