ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Reprezentácia SR "21" už kompletná a bojovne naladená
zdroj:

Reprezentácia SR "21" už kompletná a bojovne naladená

Na zraze slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov pred kvalifikačným duelom so Španielskom nikto nechýbal, hráči sa pokúsia odčiniť zaváhanie z prvého zápasu s Albánskom

Na piatkovom poludňajšom zraze novotvoriacej sa slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov pred utorňajším druhým zápasom kvalifikácie o postup na ME 2007 proti Španielsku sa v Národnom tréningovom centre v Senci trénerovi Ladislavovi Petrášovi hlásilo všetkých 18 nominovaných mladých futbalistov.

"Niektorí mali drobné meškanie, už sme však kompletní. O zdravotnej stránke hráčov zatiaľ nič nevieme, dúfam však, že všetci budú v poriadku," informoval zo Senca technický vedúci reprezentácie SR "21" Jozef Kliment. V tíme L. Petráša figurujú tentokrát až piati legionári. K pôvodnému kvartetu Miloš Brezinský (FK Mladá Boleslav/ČR), Tomáš Kóňa (Sparta Praha/ČR), Marek Hamšík (Brescia Calcio/Tal.) a Erik Jendrišek (Hannover 96/Nem.) pribudol najnovšie už len bývalý Trnavčan Martin Husár, ktorý sa necelých 24 hodín pred zrazom dohodol na prestupe do nórskeho SK Lilleström.

Tím sa v piatok popoludní odobral do prechodného bydliska - hotela Istota v Kučišdorfskej doline, kde ho ešte v piatok od 17.00 h čaká regenerácia. Odlet na Pyrenejský polostrov je naplánovaný na pondelok o 10.55 h z letiska Schwechat pri Viedni. "Všetci hráči prišli v dobrej, bojovnej nálade, je na nich vidieť snaha odčiniť zaváhanie z prvého zápasu. Dnes večer budeme napäto čakať na výsledok z Albánska, po ktorom - dúfam - bude stále žiť šanca na postup," dodal Kliment.

Pre mladých Slovákov je súboj na horúcej španielskej pôde (hrá sa v utorok 5. 9. o 22.00 h v stredisku Alzira) druhým a zároveň záverečným duelom v len trojčlennej B-skupine európskej kvalifikácie tejto vekovej kategórie hranej podľa nového skráteného modelu. Prvý zápas absolvovali "Petrášovci" 16. augusta v Senci proti Albánsku a bezgólovou remízou si vyýrazne skomplikovali prípadný postup do baráže o postup na ME, do ktorej pôjde iba víťaz B-skupiny. Do postupovej matematiky výrazne prehovorí piatkový súboj Albánsko - Španielsko.

Osemnásťčlenná nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na zápas B-skupiny kvalifikácie ME 2007 proti rovesníkom zo Španielska (hrá sa v utorok 5. septembra o 22.00 h v stredisku Alzira):

Brankári: Dušan Kuciak (MŠK Žilina), Dušan Perniš (FC Senec)

Obrancovia: Peter Pekarík (MŠK Žilina), Miloš Brezinský (FK Mladá Boleslav/ČR), Pavol Farkaš (FC Nitra), Martin Husár (SK Lilleström), Jozef Adámik, Michal Jonáš (obaja ZTS Dubnica), Matej Siva (MFK Ružomberok)

Stredopoliari: Marek Hamšík (Brescia Calcio/Tal.), Tomáš Kóňa (Sparta Praha/ČR), Kamil Kopúnek (Spartak Trnava), Michal Farkaš (FC Nitra), Miroslav Božok, Štefan Zošák (obaja MFK Ružomberok)

Útočníci: Erik Jendrišek (Hannover 96/Nem.), Adam Nemec (MŠK Žilina), Michal Filo ml. (ZTS Dubnica)

Náhradníci:
Brankári: Daniel Kiss (ŠK Slovan Bratislava), Matúš Putnocký (MFK Košice)

Hráči v poli: Peter Bašista, Pavol Jurčo, Jaroslav Kolbas (všetci MFK Košice), Dalibor Pleva, Erik Grendel (obaja ZTS Dubnica), Michal Breznaník (ŽP Šport Podbrezová), Vratislav Gajdoš (Artmedia Bratislava), Lukáš Tesák, Martin Minarčík (obaja MŠK Žilina), Martin Dobrotka, Michal Otočka (obaja Slovan Bratislava), Zdeno Kaprálik (Inter Bratislava), Slavomír Bališ (FC

Realizačný tím - tréner: Ladislav Petráš, asistenti trénera: Karol Brezík a Rudolf Rehák, tréner brankárov: Miroslav Mentel, hlavný vedúci: Stanislav Strapek, technický vedúci: Jozef Kliment, lekár: MUDr. Pavel Malovič, fyzioterapeut: Pavel Purdek, masér: Viliam Kalman, člen podporného tímu: Ladislav Kačáni.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko 21

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

HOKEJ.sk