ProFutbal.sk ProFutbal.sk

FC Družstevník Báč odstúpil z II. ligy skupiny Západ
zdroj:

FC Družstevník Báč odstúpil z II. ligy skupiny Západ

Účastník druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 2005/06 napokon nenašiel "kupcu práv", hoci sa črtala dohoda s Levicami, Komárnom či Šamorínom

Podľa informácie, ktorá odznela po piatkovom zasadnutí Ligovej komisie Slovenského futbalového zväzu (LK SFZ), odstúpil krátko pred začiatkom ročníka 2006/07 z II. ligy skupiny Západ klub FC Družstevník Báč, ktorý vypadol z doterajšej II. ligy ako 15. mužstvo tabuľky. "K odstúpeniu nás viedli finančné dôvody," bez okolkov povedal pre agentúru SITA viceprezident Július Albert a dodal:

{+r3296}"Vlani sme v druhej najvyššej slovenskej súťaži mali rozpočet 5,2 milióna korún. Teraz by sme na bezproblémové odohratie tretej najvyššej súťaže potrebovali 2 milióny korún, ale tie sa nám nepodarilo získať. Niekdajší podporovatelia drobnejšieho typu už nevidia vo futbale biznis a aspoň čiastočnú návratnosť prostriedkov."

Dôvodom storna niekoľko dní pred začiatkom sezóny (1. kolo je naplánované na 5. augusta) nebola náhla priama strata konkrétneho obchodného partnera, ale nevydarené kalkulovanie s formálnym prichýlením nejakého tímu z väčšieho sídla.

"My sme dedina s 326 obyvateľmi a ako taká sme podľa mojich informácií držali celosvetový primát medzi účastníkmi druhých najvyšších futbalových súťaží. Pre tretiu ligu nám bolo už ku koncu jarnej časti predchádzajúceho ročníka viac-menej jasné, že poodstupujú doterajší sponzori, ktorých sme mali aj z Rakúska. Oslovili sme s ponukou na fúziu Levice či Komárno, ale napokon sme sa nedohodli. Poslednou kvapkou bolo stredajšie pominutie záujmu Šamorína, ktorého hráči by administratívne mohli prísť na hosťovanie k nám a absolvovať sezónu pod hlavičkou Báču. Ako sa k osudu A-mužstva zachová pre budúcnosť Slovenský futbalový zväz, to nechcem odhadovať, ale s určitosťou vynecháme jeden súťažný ročník a budeme zatiaľ prevádzkovať len B-tím v okresnej súťaži I. triedy, respektíve káder dorastencov," dodal Albert.

LK SFZ vyzve regionálne príslušný Západoslovenský futbalový zväz, aby do 24 hodín nahlásil náhradníka. Ak žiaden nebude k dispozícii, prenesie LK voľné miesto na Bratislavský futbalový zväz. Treťou možnosťou by bola súťaž s 13 mužstvami.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk