ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Barčík na dva roky do Göztepe Izmir
zdroj:

Barčík na dva roky do Göztepe Izmir

Futbalista MŠK Žilina 23-ročný Miroslav Barčík (5. 5. 1978) prestúpil do tureckého prvoligového mužstva Göztepe Izmir a stal sa tak po Milanovi Timkovi druhým Slovákom, ktorý bude v nastávajúcej sezóne pôsobiť v krajine polmesiaca. Bývalý

Futbalista MŠK Žilina 23-ročný Miroslav Barčík (5. 5. 1978) prestúpil do tureckého prvoligového mužstva Göztepe Izmir a stal sa tak po Milanovi Timkovi druhým Slovákom, ktorý bude v nastávajúcej sezóne pôsobiť v krajine polmesiaca. Bývalý reprezentant do 21 rokov a účastník olympijského turnaja podpísal s Göztepe dvojročnú zmluvu a koncom týždňa odchádza spolu s mužstvom na sústredenie do Stuttgartu. "Izmir je za Bosporom mimoriadne obľúbený klub, na jeho zápasy chodí 35 až 40 000 divákov a jeho futbalisti sa ako prví z Turecka prebojovali do štvrťfinále európskeho pohára. Miro Barčík sa presne hodí do ich koncepcie, bude hrávať v strede poľa na poste voľného hráča. Či už nastúpi na ľavej alebo pravej strane, od trénera dostane len ofenzívne úlohy. Spolu s hráčom i žilinským manažérom Karolom Belaníkom sme Izmir osobne navštívili a Mirovi sa v klube páčilo. S transferom sú spokojné všetky zainteresované strany," povedal pre agentúru SITA slovenský licenčný manažér FIFA Juraj Vengloš, ktorý prestup sprostredkoval. Göztepe Izmir je nováčikom najvyššej tureckej futbalovej súťaže. Barčík odohral v I. slovenskej lige dovedna 136 zápasov a strelil v nich 14 gólov.

(SITA)
© 2001, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk