ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Roland Števko na skúške vo francúzskom Paríž St. Germain !
zdroj:

Roland Števko na skúške vo francúzskom Paríž St. Germain !

Slovenský futbalista Roland Števko je momentálne na skúške vo francúzskom prvoligovom klube Paríž St. Germain - DOPLNENÉ

Roland Števko na skúške vo francúzskom Paríž St. Germain - doplnené
Slovenský futbalista Roland Števko je momentálne na skúške vo francúzskom prvoligovom klube Paríž St. Germain

{+l6698,150x188}Slovenský futbalista Roland Števko je momentálne na skúške vo francúzskom prvoligovom klube Paríž St. Germain. Informuje o tom štvrtkové vydanie športového denníka L´Equipe.

Podľa L´Equipe by mal PSG zaplatiť Ružomberku odstupné približne 250 000 eur, čo je v prepočte necelých 10 miliónov Sk.

Kmeňový hráč MFK Ružomberok, ktorý však v aktuálnej sezóne za svoj tím neodohral ani jeden zápas, by v prípade, že zaujme trénera a funkcionárov, mohol podpísať kontrakt ešte túto zimu.

{+r4180,150x199}Roland Števko mal premiéru v ružomberskom drese na jeseň 2001. Na prvoligovej scéne sa uchytil veľmi rýchlo, hneď v nasledujúcej sezóne nastrieľal 12 gólov.

V sezóne 2003/2004 sa 22-ročný odchovanec levického futbalu stal kráľom strelcov so 17 presnými zásahmi, v uplynulom ročníku Corgoň ligy pridal ďalších 11 gólov.

Števkove vzťahy s vedením Ružomberka však boli veľmi napäté, najskôr ho preradili do B-tímu, a potom dokonca vylúčili z kádra. Útočník MFK Ružomberok absolvoval v decembri 2004 skúšku v španielskom druholigovom CD Tenerife, avšak k dohode klubov nedošlo.

{+l5130}Ružomberčania chceli, aby ich kanonier prestúpil, Španieli uprednostňovali alternatívu s polročným hosťovaním a následnou opciou na prestup. Potom sa o Števka zaujímal český prvoligista 1. FC Brno, za prestup ponúkal 12 miliónov korún a navyše aj novú tribúnu, ktorú mal postaviť jeden z hlavných sponzorov brnianskeho klubu spoločnosť Skanska.

Dvadsaťjedenročný Števko sa však zaťal a ponuku 1. FC neakceptoval. Vo februári si ho vyskúšal aj ruský klub Torpedo Moskva: Števko sa na sústrední v španielskej Marbelle prezentoval aj gólom v prípravnom dueli proti Metallurgu Doneck, ale napokon k dohode s Moskovčanmi nedošlo.

Paríž St. Germain je dvojnásobným francúzskym šampiónom, v sezóne 1995/96 dokonca triumfoval v súčasnosti už neexistujúcom Pohári víťazov pohárov (PVP). Momentálne patrí zverencom trénera Laurenta Fourniera v tabuľke najvyššej francúzskej súťaže 4. miesto.

Najnovšie z klubu: Zlaté Moravce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk