ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V sobotu 71. derby Inter - Slovan, o jesennom prvenstve žlto-čiernych je však už rozhodnuté
zdroj:

V sobotu 71. derby Inter - Slovan, o jesennom prvenstve žlto-čiernych je však už rozhodnuté

Najvyššia slovenská futbalová súťaž má v ročníku 2000/2001 počas víkendu na programe záverečné jesenné kolo (18. kolo). Z pätice duelov púta pochopiteľne najväčšiu pozornosť 71. bratislavské derby Inter - Slovan, ktoré sa uskutoční v sobotu

Najvyššia slovenská futbalová súťaž má v ročníku 2000/2001 počas víkendu na programe záverečné jesenné kolo (18. kolo). Z pätice duelov púta pochopiteľne najväčšiu pozornosť 71. bratislavské derby Inter - Slovan, ktoré sa uskutoční v sobotu 25.11. o 17.00 h na štadióne na Pasienkoch aj pred televíznymi kamerami (rozhoduje Ľ. Micheľ zo Svidníka). Hoci o jesennom primáte Interu je už rozhodnuté, pretože žlto-čierni majú na čele pred Slovanom štvorbodový náskok, pre prezidenta FK z Pasienkov Juraja Obložinského má derby osobité čaro: "Obidva tímy budú chcieť v stretnutí vyhrať. Žiadne podcenenie súpera, tobôž nie Slovana, sa nevypláca a neprichádza vôbec do úvahy. Veď koniec-koncov sme dlho nad belasými nedokázali zvíťaziť. Vážnosť, dramatickosť a dôležitosť duelu je tak už dopredu daná. Sobotňajší súboj je aj najlepšou pozvánkou pre divákov, v dobrej atmosfére sa aj oveľa lepšie hrá. Cieľ Interu je jasný - chceme získať tri body. Chlapci určite odovzdajú na ihrisku všetky sily a popasujú sa o úspešný výsledok. Hráči sa na stretnutie pripravovali štandardným spôsobom a v optimálnych podmienkach. Hoci niektorí sa sťažovali na menšie šrámy, mali by byť do soboty v poriadku. Sedembodový náskok po jeseni by bol veľmi sľubný." Celková bilancia derby-súbojov bratislavských rivalov vyznieva jednoznačne pre Slovan (z doterajších 70 vzájomných zápasov vyhral tím z Tehelného poľa až 32 duelov, 25 sa skončilo nerozhodne a v 13-tich stretnutiach zvíťazili futbalisti Interu, skóre hovorí pre Slovan 109:64). Predseda správnej rady ŠK Slovan Bratislava Ľudovít Zlocha pred sobotňajším šlágrom pre agentúru SITA povedal: "Teší nás, že už 17 zápasov sme s Interom neprehrali, v tejto tradícii by bolo dobré pokračovať aj v sobotu na Pasienkoch. Netajíme sa tým, že proti žlto-čiernym chceme vyhrať a znížiť tak štvorbodový náskok Interu na jednobodový, čo by v jarnej časti ešte viac zdramatizovalo boj o titul. Nastúpiť by sme mali v kompletnom zložení."
Pripomeňme, že zatiaľ jediné derby Slovan - Inter v sezóne 2000/2001, ktoré sa uskutočnilo v nedeľu 17. septembra 2000 ako zápas 9. kola, sa na Tehelnom poli skončilo nerozhodne 1:1 (góly: Soboňa, resp. Babnič).

(SITA)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Itálie 21

Pozri viac

Najnovšie z ligy: EURO U21 2017

Pozri viac

HOKEJ.sk