Mars superliga: Slovan Bratislava - Spartak Trnava 4:1 (3:0)
zdroj:

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 4:1 (3:0) Góly: 21. Sedlák, 30. a 39. N. Hrnčár (prvý z pok. kopu), 88. Ježík - 84. Ujlaky, ŽK: 43. N. Hrnčár - 34. Heteš, 64. Tobl, rozhodovali: Micheľ -

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 4:1 (3:0)
Góly
: 21. Sedlák, 30. a 39. N. Hrnčár (prvý z pok. kopu), 88. Ježík - 84. Ujlaky, ŽK: 43. N. Hrnčár - 34. Heteš, 64. Tobl, rozhodovali: Micheľ - Jurášek, Klovanič, 1926 divákov

Slovan: Peškovič - Kriss, N. Hrnčár (85. E. Hrnčár), Soboňa, Puchner - Pecko (61. V. Bednár), Sedlák, R. Nečas, Pančík - Slovák, Šlahor (72. Ježík)
Trnava: Raška - Kuna (45. Tobl) - Poljovka, Hadviger, Fall - Čiernik (60. Hílek), Balla (46. Pinček), Ujlaky, Heteš - Gašparík, Krejčí

Slovan začal za chladného počasia a stáleho dažďa proti poslednému tímu tabuľky náporom, dva pokusy N. Hrnčára v 10. minúte brankár Trnavy Raška vyrazil. Na druhej strane skúšal šťastie Gašparík, ale hlavičkoval nad bránku Peškoviča. V 21. minúte prenikol Slovák, strelu Sedláka síce Raška stlmil, ale tá predsa len skončila za bránkovou čiarou Spartaka - 1:0. Presne po polhodine hry fauloval Čiernik v pokutovom území R. Nečasa a N. Hrnčár zvýšil z jedenástky na 2:0. V zápätí spálil "tutovku" Slovák po presnej prihrávke Šlahora. Belasí naďalej udávali tón a v 39. minúte sa opäť dočkali gólového efektu. Tretí úspech Slovana pridal z diaľky prudko opäť N. Hrnčár. Strela kapitána domácich však bola tečovaná a Raška, ktorý mal zakrytý výhľad, nestihol zareagovať. Po zmene strán Slovan kontroloval hru, priamy kop N. Hrnčára a pokusy Nečasa, Slováka i Sedláka štvrtým gólom neskončili. V 78. minúte sa rútil sám na Rašku Pančík, ale lopta z jeho kopačky trafila len bočnú sieť trnavskej bránky. Paradoxne sa šesť minút pred koncom tešili hostia, keď Ujlaky s prehľadom znížil. Posledné slovo však patrilo predsa len belasím, keď akciu V. Bednára zakončil presne Ježík.

Hlasy trénerov:
Alexander Vencel (tréner Slovana): "Derby Slovan - Trnava si zaslúžilo viac divákov. Herná kvalita bola jasne na našej strane, čo sa aj ukázalo. Nepotvrdili sa zaručené chýry a stávky v Niké na prehru Slovana. Dnes sme nestratili svoju tvár a ideme ďalej. Tittel bol chorý a sám nechcel narušiť obrannú činnosť a zloženie defenzívy z úspešného vystúpenia v Púchove. Naše trojgólové víťazstvo je úplne zaslúžené."

Stanislav Jarábek (tréner Trnavy): "Videli ste sami, čo má Trnava za hráčov. Aspoň niektorých. Straty lopty, hrubé individuálne chyby, to všetko bolo dnes na Tehelnom poli z našej strany vidieť. Ďakujem Slovanu, že nás v druhom polčase šetril, hoci ani tak nehral veľmi oslnivo. Nemôžem toho chlapcom veľa vyčítať, niektorí hráči ako Hílek či Tobl však kondične jednoducho nestačia. Krejčí ako posila zaostáva stále za očakávaním, hoci je najlepšie platením futbalistom Spartaka. Kuna musel striedať, má silne narazené koleno. Pokiaľ existuje teoretická šanca na záchranu, treba hrať a bojovať. Táto liga potrebovala niekoho utopiť, a tým mužstvom bude Trnava. Ostatní namočení si už nejako body podelia."

(SITA)
© 2001, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.