Česko - I. liga - Slováci zariadili víťazstvo Liberca
zdroj:

O víťazstvo Liberca nad Opavou 3:0 v českej Gambrinus lige sa postarali slovenskí legionári Karol Kisel a Filip Hološko.

O víťazstvo Liberca nad Opavou 3:0 v českej Gambrinus lige sa postarali slovenskí legionári Karol Kisel a Filip Hološko. Kisel už v 14. minúte upokojil svojich spoluhráčov vedúcim gólom a o 17 minút neskôr pridal druhý gól. Pracovitý záložník Slovana dal pred víkendovým kolom v tomto ročníku najvyššej českej súťaže dva góly a proti Opave svoj gólový zápis zdvojnásobil. Hološko prišiel na trávnik v 74. minúte, keď striedal Slepičku a o desať minút pridal tretí zásah domácich. Po nešťastnom vyradení v semifinále Pohára ČMFS proti Slovácku mal slovenský tréner Liberca Stanislav Griga obavy, ako sa s prehrou po penaltovom rozstrele jeho zverenci dokážu vyrovnať.

"Zvládli to úspešne, aj keď nám pomohol rýchly Kiselov gól," povedal pre server idnes.cz Griga. Hra Slovana však podľa trénerových slov nebola tak dobrá ako v pohárovom semifinále.

Gól: 90.+ Šelicha, 1 924 divákov
Miroslav Filipko, Vladimír Pončák a Jaroslav Chlebek (všetci Č. Budějovice) odohrali celé stretnutie

Sparta Praha - Brno 2:0 (1:0)
Góly: 31. Jun, 55. Poborský, 2 208 divákov
Martin Petráš odohral celý zápas, Marek Čech (obaja Sparta) sedel na lavičke náhradníkov - Marián Had (Brno) odohral celé stretnutie, brankár Tomáš Belic do hry nezasiahol, sedel iba na lavičke náhradníkov

Mladá Boleslav - Drnovice 0:0