II. liga - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 29. kola
zdroj:

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 29. kola II. futbalovej ligy: HFC Humenné - ZŤS Dubnica 0:1 (0:0) Gól: 49. Straka, ŽK: 22. Paraska, 65. Belan, 72. Sukovský - 44. Nosický, 65. Holmík, rozhodovali: Gádoši - Mokoš, Somoláni, 700

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 29. kola II. futbalovej ligy:

HFC Humenné - ZŤS Dubnica 0:1 (0:0)
Gól
: 49. Straka, ŽK: 22. Paraska, 65. Belan, 72. Sukovský - 44. Nosický, 65. Holmík, rozhodovali: Gádoši - Mokoš, Somoláni, 700 divákov
Zápas sa hral v solídnom tempe. Domáci v I. polčase nevyužili niekoľko dobrých šancí na skórovanie zo štandardných situácií. Po hrubej chybe brankára Belana a obrancu Geriho strelil Dubničan Straka v 49. minúte víťazný gól zápasu.

BŠK Bardejov - NCHZ Nováky 1:1 (1:0)
Góly
: 6. M. Kaščák - 82. Majsniar, ŽK: 71. Pepich (Bardejov), rozhodovali: Antuš - Timko, Adam, 800 divákov
Domácim sa vydaril úvod a po Kočišovom rohovom kope Marek Kaščák strelil úvodný gól. Potom však domáci museli bojovať, lebo hostia prevzali iniciatívu a ovládli stred ihriska. Vyrovnať mohol v závere polčasu Bugár, ale jeho strelu domáci brankár Jakubech vytlačil na roh. V druhom plčase sa obraz hry nezmenil, domáci príkladnej bojovali, takticky i technicky zrelší hostia však mali prevahu a vyrovnanie viselo na vlásku. V 82. min Majsniar po Bugárovom úniku po krídle vyrovnal na 1:1.

VTJ Koba Senec - ŽP Šport Podbrezová 2:1 (0:0)
Góly
: 65. a 81. Adamčík - 84. Kostúr, ŽK: 84. Gajdoš - 12. Pauk, 79. Kostúr, rozhodovali: M. Vlk - T. Santa, Košecký, 956 divákov
Zápas ovplyvnil vietor, ale ani s jeho podporou nevyužili domáci hneď v úvode dve gólové šance. V druhom polčase Senčania po veľmi pekných kombinačných akciách strelili dva góly a zaslúžene vyhrávali. Súper znížil zo štandardnej situácie na 1:2, čím sa záver zápasu zdramatizoval. Podbrezová po strelenom góle mala územnú prevahu, ale až do záverečného hvizdu si žiadnu vyloženú príležitosť nevypracovala.

DAC 1904 Dunajská Streda - Dukla Banská Bystrica 0:3 (0:2)
Góly
: 20. Horkavý, 45. Gunda (vl.), 53. Bari (11 m), ŽK: 52. Kráľ, 87. Bogdanovič - 26. Horkavý , rozhodovali: Jakubec - Beladič, Demovič, 350 divákov
Vo vyrovnanom zápase sa hostia prekvapujúco ujali vedenia už v 20. minúte, keď center z ľavej strany poslal hlavou do siete Horkavý. V ďalšom priebehu sa zrodilo viacero šancí na oboch stranách, no gól padol opäť do bránky Dunajskej Stredy. Tesne pred koncom polčasu v snahe odkopnúť, zavesil pod brvno domáci Gunda. Po prestávke začali lepšie domáci, no v 53. po faule Kráľa v šestnástke premenil pokutový kop hosťujúci Bari a o zápase bolo prakticky rozhodnuté.

FC Nitra - FC Rimavská Sobota 4:0 (1:0)
Góly
: 2. Jež, 56. Strnadel (11 m), 66. Breška, 88. Dirnbach, ŽK: 71. Lukáč - 90. Nagy, ČK: 56. Benko (Rimavská Sobota), rozhodovali: Sivák - Mano, Hrčka, 1000 divákov
Po rýchlom úvodnom góle z trestného kopu z kopačky Ježa sa hral otvorený futbal na oboch stranách. Viac šancí si vypracovali domáci, no gól už do prestávky nepadol. V druhom polčase po vylúčení brankára Benka, ktorý v šestnástke fauloval Dirnbacha, a následnom góle z pokutového kopu na 2:0, Nitrania úplne ovládli hru a svoju prevahu vyjadrili ďalšími dvomi zásahmi v súperovej sieti.

Baník Prievidza - Steel Trans Ličartovce 1:2 (0:1)
Góly
: 65. Svoboda - 29. J. Majoroš, 90. Ondráš (vl.), ŽK: 47. Poliaček, 86. Obžera -72. Kamenský, rozhodovali: Pastorek - Mušák, Bacsa, 976 divákov
Mužstvá ohrozené zostupom produkovali dobrý futbal s množstvom šancí - dve lopty opečiatkovali žrď (Svoboda - Solotruk). Úvodný gól hostí padol z priameho kopu, keď Majorošova strela zmenila smer od hráča v múre. V polovici druhého polčasu potom Svoboda hlavou vyrovnal. Keď sa už zdalo, že súperi sa o body podelia, domáci Ondráš v páde nešťastne tečoval loptu do vlastnej siete a baníkov prakticky poslal do II. ligy.

(SITA)
© 2001, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.