ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Budúcnosť Barcelony ma desí, varuje bývalý člen vedenia
zdroj: TASR/AP

Budúcnosť Barcelony ma desí, varuje bývalý člen vedenia

Čo čaká Barcelonu v najbližších rokoch? Mnohí odborníci sa zhodujú, že po odchode Lionela Messiho sa bude katalánsky gigant dlho spamätávať. Kritikou na adresu súčasného vedenia nešetrí ani niekdajší športový riaditeľ klubu Albert Perrin, ktorého podľa jeho slov desí predstava o budúcnosti „Blaugranas“.

Perrin pracoval v Barcelone počas „panovania“ Joana Laportu, keď klub štyrikrát triumfoval v La Lige a dvakrát v Lige majstrov. Ani súčasnú éru pod vedením Josepa Maria Bartomeua nemožno z pohľadu trofejí považovať za nevydarenú, no Albert Perrin je presvedčený o tom, že situácia v súčanosti nie je ideálna.

Barcelona po rekordnom predaji Neymara do PSG za 222 miliónov eur uskutočnila niekoľko veľkých, no nie práve najvydarenejších nákupov. Dokonca sa nahlas hovorí už i o predaji francúzskeho útočníka Antoinea Griezmanna, ktorý do klubu prišiel iba v lete. Podľa Perrina nie je prestupová politika „Blaugranas“ ideálna, navyše, Bartomeu sa podľa neho až príliš koncentruje na mladé talenty, namiesto toho, aby okamžite vystužil káder tak, ako to robia najväčší konkurenti.

„Z ničoho nič sa stal prezidentom klubu, sám nevedel, prečo. Budúcnosť Barcelony ma desí. Súčasné vedenie vie len to, ako pracovať s účtami, no nevedia nič o športovej stránke. Žiaľ, až príliš veľa vecí v klube bolo spravených zle,“ upozornil v rozhovore pre denník Marca bývalý funkcionár FCB, ktorý sa o budúcnosť klubu obáva o to viac, že je neistá budúcnosť Lionela Messiho. 

Argentínsky útočník oslávi v júni 33. narodeniny, no stále je pre Barcelonu nesmierne platným hráčom. Obavy však vzbudzuje fakt, že ešte nepodpísal nový kontrakt, ktorý mu vyprší v roku 2021. Navyše, v súčasnej zmluve má klauzu o možnom prestupe po skončení aktuálnej sezóny. Aj preto sa čoraz viac špekuluje, že ak by naozaj odišiel, jeho miesto by mohol zaplniť „stratený syn“ Neymar.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

HOKEJ.sk