ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mourinho ako ho nepoznáte. Počas pandémie koronavírusu pomáha charite
zdroj: Twitter

Mourinho ako ho nepoznáte. Počas pandémie koronavírusu pomáha charite

Viacerí známi futbalisti či kluby sa v čase pandémie koronavírusu rozhodli priložiť ruku k dielu a pomôcť, či už finančne, alebo materiálne. Vďaka hráčom z celého sveta sa vyzbierali už milióny na boj proti tejto chorobe, resp. na uľahčenia života nakazeným a ľuďom v karanténe. V pozitívnom svetle sa prezentoval i José Mourinho.

Manažér londýnskeho Tottenhamu v týchto dňoch pomáha baliť jedlo a ostatné dôležité komodity pre ľudí v karanténe. Prevažne ide o seniorov, ktorým bolo odporučené, aby v nasledujúcich dvanástich týždňoch minimalizovali svoj pobyt vonku, zvlášť v obchodoch.

Päťdesiatsedemročný Portugalčan je dobrovoľníkom v charitatívnej organizácii Age UK a komunitnej skupine Love Your Doorstep, ktorá sídli v blízkosti výcvikového strediska „kohútov“ v Enfielde. „Pomáham týmto dvom organizáciám. Budeme radi, ak darujete ľuďom jedlo, peniaze, alebo sa taktiež stanete dobrovoľníkom. Je ľahké sa s nimi skontaktovať,“ odkázal Mourinho.

zdroj: Twitter/Love Your Doorstep

Mourinho sa tak pripojil k ďalším futbalistom a klubom, ktorí už počas pandémie koronavírusu nejakým spôsobom pomohli iným ľuďom. Hráči a tréneri z AS Rím sa rozhodli venovať svoj denný plat na zakúpenie pľúcnych ventilátorov a lôžok pre lokálnu nemocnicu. V rámci tejto kampane sa vyzbieralo 460-tisíc eur.

V anglickej Premier League venovali Manchester City a Manchester United po 100-tisíc libier pre miestne potravinové banky. Chelsea zasa uvoľnila svoj Millennium Hotel na Stamford Bridge pre potreby zdravotníkov. Podobne učinili i bývalí hráči Manchestru United Gary Neville a Ryan Giggs, ktorí dokonca na tieto účely poskytli dva svoje hotely.

Pripojili sa aj hráči v Nemecku, trojica Robert Lewandowski, Leon Goretzka a Joshua Kimmich z Bayernu Mníchov venovali milión eur prostredníctvom charitatívnej nadácie „Vykopneme koronu“. Jej cieľom je pomôcť sociálne slabším prekonať súčasnú krízu so šírením pandémie koronavírusu. Za pár dní bolo vyzbieraných už vyše 2,5 milióna eur.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Tottenham

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

HOKEJ.sk