ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Švéda Moenzu ohúrilo v Trnave prostredie aj počasie. Čas si kráti hraním Call of Duty
zdroj: fcspartaktrnava.com

Švéda Moenzu ohúrilo v Trnave prostredie aj počasie. Čas si kráti hraním Call of Duty

Švédski futbalisti v slovenskej Fortuna lige sú prakticky raritou. Spartak Trnava má však vo svojom kádri hneď dvoch hráčov zo Škandinávie. Jedným z nich je aj ľavý obranca s netypickým švédskym menom Malkolm Moenza. Jeho mama síce pochádza zo Švédska, otec je však rodákom z Karibiku, konkrétne zo skupinky ostrovov Guadeloupe. Samotný Moenza však už vyrastal v Göteborgu. Počas zimy sa z klubu FF Dalkurd presunul práve pod Tatry a prezradil aj dôvod.

"Rozhodol som sa prísť na Slovensko, lebo mi to odporučil môj agent. Pohľadal som si bližšie informácie, mal som z nich dobrý pocit a povedal som si, že prečo nie? Keď som prišiel do Trnavy a na štadión, stretol som ľudí, ktorí tu pracujú, videl som vybavenie a všetko to, čo máme k dispozícii, tak sa to napokon ukázalo ako ľahká voľba," opísal proces príchodu do našej krajiny Moenza pre oficiálny web červeno-čiernych.

Ako sám prezradil, na Slovensku ho prekvapilo príjemné počasie a jeho rodina si myslí, že hrať v srdci Európy je "cool". Spokojnosťou môže žiariť aj technicky zdatný 26-ročný zadák, ktorý na jar doposiaľ odohral všetky štyri zápasy v najvyššej súťaži na svojej prirodzenej pozícii ľavého beka. "Samozrejme, teším sa z toho, že som zatiaľ hral pravidelne, ale neberiem to tak, že mám miesto garantované. Myslím, že máme celkom dobré mužstvo a musím stále tvrdo makať, aby som si svoju pozíciu udržal. Ťažko povedať, že by mi niektorý štýl viac vyhovoval. Teraz na Slovensku sa učím stále nové veci a cítim, že na ihrisku toho musím pre klub odovzdať viac," špecifikoval.

Spartak Trnava - Slovan Bratislava (de Kamps, Moenza)
Moenza je zatiaľ v Trnave spokojný. (foto: TASR)

Aj vďaka jeho spoľahlivým výkonom v zadných radoch sa spartakovci prebojovali do hornej šestky, ktorú si zabezpečili až v poslednom 22. kole základnej časti. V stretnutí proti Dunajskej Strede (1:0) patril k najlepším na ihrisku a viackrát aj ohrozil bránku súpera. "Som rád, že sa nám postup do top šestky podaril a bol to super pocit, keď sme si ho vybojovali. Som tu len krátko, ale myslím, že ako tím sme sa postupne zlepšovali a hráči na ihrisku o sebe vedia viac a viac," opísal svoje dojmy z kabíny, ktorú zdieľa aj so svojim krajanom s tiež netypickým švédskym menom - Dijanom Vukojevičom.

"Zoznámili sme sa až tu, ale je pochopiteľné, že sme spolu najčastejšie, keďže obaja pochádzame z rovnakej krajiny. V kabíne však vychádzam dobre so všetkými chlapcami. Veľa sa rozprávam s Davidom Siriboem, ktorý je super chalan, ale všetci sú v pohode," pochválil Moenza šatňu "bílých andelov". Tú ale aktuálne ani nenavštevuje. Vynútená pauza pre koronavírus znamená, že musí trénovať individuálne. Vyžíva sa však aj v inej záľube. "Keď som sám a obzvlášť teraz, keď nemáme tréningy, tak najčastejšie si krátim čas videohrami. Momentálne fičím na Call of Duty. Dúfam ale, že súťaž sa opäť rozbehne, no uvedomujem si, že zdravie ľudí je to najdôležitejšie. Neostáva nám nič iné, len čakať, ako sa situácia vyvinie."

Dunajská Streda - Spartak Trnava (Blackman, Fábry, Moenza)
Malkolm Moenza: "Mojím cieľom je stále sa zlepšovať a sledovať, ako ďaleko to dokážem dotiahnuť a vylepšiť svoju kariéru." (TASR)

Moenza prezradil aj to, aké sú jeho futbalové ciele. "Mojím cieľom je stále sa zlepšovať a sledovať, ako ďaleko to dokážem dotiahnuť a vylepšiť svoju kariéru. Nechcem si však po konci môjho aktívneho futbalového života povedať: 'mohol som hrať tam alebo onam, keby som robil to alebo ono.' Chcem teraz urobiť maximum a potom uvidíme na čo to bude stačiť," konkretizoval Švéd, ktorý sa na záver tiež vyjadril, že jeho najobľúbenejším klubom na svete je "bohužiaľ, Arsenal (smiech)".

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk