ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Senica naďalej v problémoch. SFZ s jasnou podmienkou, čas sa kráti
zdroj: Róbert Fritz

Senica naďalej v problémoch. SFZ s jasnou podmienkou, čas sa kráti

FK Senica v priebehu tohto ročníka bojuje s viacerými problémami. Účastník Fortuna ligy sa ocitol vo finančných ťažkostiach. Situáciu pozoruje aj člen Výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu (VV SFZ) za hráčov Tomáš Medveď. Nedávno zvolený člen VV SFZ za hráčov sa snaží prispieť k urovnaniu nepríjemnej situácie s nevyplatenými mzdami, do ktorej sa dostali futbalisti zo Záhoria. Uvádza sa to v tlačovej správe Ligy na ochranu slovenských športovcov (LOSS).

"Hráči FK Senica sa ocitli v neľahkej situácii. Na základe telefonického rozhovoru so zástupcom kapitána mužstva môžem potvrdiť, že klub mešká s vyplatením ich mzdy už niekoľko mesiacov. Počas uplynulého týždňa som bol v pravidelnom telefonickom či osobnom kontakte s riaditeľom Únie ligových klubov (ÚLK) pánom Kozákom, ako aj s budúcim vedením klubu, ktoré vyjadrilo snahu urobiť všetko pre skoré vyriešenie zložitej situácie. Žiaľ, na základe posledných rozhovorov s predstaviteľom nového vedenia môžem len konštatovať, že náročný proces predaja akciovej spoločnosti ešte stále nie je ukončený," uviedol Tomáš Medveď.

Podľa Medveďa je však proces uspokojenia hráčskych pohľadávok na dobrej ceste. Záujem nových majiteľov o vyrovnanie podlžností ich predchodcov je umocnený prebiehajúcim procesom udeľovania licencií pre vstup do klubových súťaží Fortuna Ligy, II. ligy mužov a udeľovanie mládežníckych licencií SFZ.

Tomáš Medveď
Tomáš Medveď (foto: tasr)

"Tak ako ostatné kluby žiadajúce o udelenie licencie, FK Senica musí v termíne do 1.4.2020 zaslať SFZ dokumentáciu, týkajúcu sa stavu záväzkov po lehote splatnosti k 31.12.2019 a 31.3.2020. Aj preto verím, že hráčske pohľadávky by mali byť uspokojené v horizonte niekoľkých dní, najneskôr však do konca marca."

Medveď verí, že noví majitelia FK Senica sú dostatočne solventní a budú vo vzťahoch k svojim hráčom vystupovať korektne nielen pri riešení tejto situácie, ale aj v budúcnosti. Ako zástupca hráčov vo VV plánuje byť pri výkone svojej funkcie aktívny a iniciovať diskusiu týkajúcu sa licenčného konania a výšky zábezpeky.

"Samozrejme, hráči majú uzatvorené profesionálne zmluvy a majú úplne legitímny nárok na vyplatenie svojej mzdy. Na ďalšom zasadnutí Výkonného výboru by som rád inicioval diskusiu o spôsobe nastavenia licenčného konania, ako aj o tom, ako by sme mohli v budúcnosti predchádzať takýmto situáciám. Ak už aj podobná situácia nastane, mali by sme vedieť hráčom podať pomocnú ruku. Viem si predstaviť zriadenie fondu, z ktorého by futbalisti mohli byť v prípade platobnej neschopnosti klubov uspokojení."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk