ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Petržalka a Šamorín si to rozdali cez herné konzoly: V zápase boli emócie
zdroj: stksamorin.sk

Petržalka a Šamorín si to rozdali cez herné konzoly: V zápase boli emócie

V sobotu sme vás informovali o tom, že zápas II. ligy medzi Petržalkou a Šamorínom sa cez víkend uskutoční. A presne tak sa aj stalo, hoci to nebolo práve najtradičnejším spôsobom. Futbalové súťaže na Slovensku pauzujú pre šíriaci sa koronavírus, športový duch a radosť z hry sú však na nezastavenie. Ak sa nemôžu hráči predviesť na ihrisku, urobia to iným spôsobom, a tak sa aj stalo - druholigisti si zmerali sily na diaľku a bezpečne, cez herné konzoly.

V pôvodnom termíne sa práve počas tohto víkendu mal odohrať duel 19. kola medzi spomenutými dvomi tímami na pôde tímu z Bratislavy. Keďže pre známe problémy nebolo možné odohrať stretnutie, sadli si hráči za herné konzoly a vyzvali sa navzájom cez internet. Na strane "domácej" Petržalky chytil do ruky joystick obranca Samuel Ďurek, ktorému oponoval zadák tímu z juhu Slovenska Draško Matej Marič-Bjekič. Po dramatickom priebehu sa zrodila remíza 3:3 a oba tímy získali bod.

"V zápase boli emócie, ale niesol sa v duchu fair-play. V nadstavenom čase sme museli zatiahnuť záchrannú brzdu, aby sa domáci znova nedostali do vedenia, ale nakoniec sme s remízou na súperovom ihrisku spokojní, každý bod sa počíta," opísal netradičné stretnutie pre šamorínsky web Marič-Bjekič prezývaný aj "Piksi". Petržalčana Ďureka následne vyzval aj útočník Martin Rymarenko, najlepší strelec FC ŠTK ale už v menej "oficiálnom" zápase prehral 1:3.

Išlo hlavne o zábavu v časoch, kedy hráči trénujú individuálne a zdržiavajú sa najmä doma. Vynútenú pauzu trávi "Piksi" aj tým, že sa udržiava v kondícii. "Dostali sme individuálne plány. Niektoré cvičenia vieme urobiť doma, napríklad cviky na ľahkú silu. Zároveň, keď sa človek vyhýba väčším skupinám ľudí, tak si môžeme zabehať, aby sme aspoň nejakým spôsobom udržali kondíciu. Je to veľké obmedzenie, ale netreba nič riskovať, zdravie máme len jedno a treba dodržiavať to, čo je nariadené. Musíme sa s tým vyrovnať a zmieriť," ozrejmil pre futbalnet.sk šamorínsky obranca.

V podobnom duchu sa vyjadril aj "Piksiho" náprotivok Ďurek: "Je to pre nás náročné, lebo všetci sme zvyknutí na tréningový proces. Takto máme individuálne plány. Toto obdobie nie je príjemné, ale neostáva nám nič iné, ako ho prečkať. Zdravie je prvoradé a dúfam, že čo najskôr, keď to bude možné, bude pokračovať súťaž a všetko sa vráti do starých koľají."

Aj zadák čierno-bielych sa tešil, že si chvíle bez futbalu mohol spríjemniť aspoň zápasom na herných konzolách. Tým sa nevenuje až tak často. Výzvu svojho niekdajšieho spoluhráča však neodmietol. "Keď som v Bratislave, niekedy si zahráme aj so spoluhráčom Frederikom Valachom, lepšie povedané, ťukneme si. Ale nevenujeme sa tomu aktívne. V nedeľu išlo v prvom rade o zábavu. S Maričom-Bjekičom sa poznám osobne, keďže som pol roka hrával za Šamorín. Užili sme si to, bolo to spestrenie vynúteného voľna, ktoré momentálne máme," doplnil pre futbalnet.sk Ďurek.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC Petržalka

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk